ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، فرق کباب برگ و چنجه و تفاوت کباب برگ و چنجه و کباب برگ با چنجه چه فرقی دارد و طرز تهیه کباب برگ و طرز تهیه کباب چنجه و عکس کباب برگ و عکس کباب چنجه در نم نمک.

فرق و تفاوت کباب برگ و چنجه چیست؟

تفاوت زیادی بین کباب برگ و چنجه نیست و تفاوت های آن به شرح زیر است :فرق و تفاوت کباب برگ و چنجه چیست؟ [طرز تهیه]فرق و تفاوت کباب برگ و چنجه چیست؟ [طرز تهیه]

  1. چنجه بیشتر از گوشت بره درست میشود ولی کباب برگ را از گوشت راسته گوسفند یا مغز راسته گوساله تهیه می کنند.
  2. گوشت چنجه را به شکل تکه ای سیخ و کباب می کنند ولی کباب برگ همانطور که از نامش پیداست تقریبا تخت با ضخامت کم تهیه می گنند.

عکس چنجه

عکس چنجه

طرز تهیه چنجه

چِنجِه یکی از محبوب ترین غذاهای گوشتی است که خاستگاه آن منطقه خاورمیانه و عمدتا ایران است و پس از مدتی در آسیای صغیر رایج شد و هم اکنون در سراسر جهان یافت می شود.

عکس چنجه کباب

عکس چنجه کباب

از قدیم ، برای درست کردنِ چِنجه گوشت بره استفاده می کرده اند. مواد لازم برای این نوع کباب شامل گوشت بره (از قسمت فیله گوشت گوسفند یا گوساله) ، روغن زیتون ، آب لیمو ، نمک و فلفل می شود. گوشت در ترکیب مواد مذکور به اصطلاح خوابانده شده و معمولا به مدت یک شب در یخچال نگهداری می شود تا گوشت ترد گردد. چنجه معمولا با پلو ، گوجه فرنگی کبابی و پیاز خام سرو می شود.

تلفظ چِنجه در گویش های محلی متفاوت است. (تلفظ درستِ این واژه «کیرج» یا «قنجه» است و در زبان آذربایجانی چنجه تلفظ می گردد و در برخی شهرهای ایران نیز متأثر از زبان آذربایجانی چِنجه تلفظ می شود. در کردی جنوبی به آن کباب قنجه می گویند و در جنوب کشور هم عمدتا آن را کنجه تلفظ می کنند.)

طرز تهیه کباب برگ

کباب برگ نوعی از کباب های ایرانی است.

عکس کباب برگ

عکس کباب برگ

کباب برگ ممتاز را از گوشت راسته گوسفند یا مغز راسته گوساله تهیه می کنند ، معمولا کباب برگ با چلو خورده می شود.

گوشت کباب برگ را برای ترد شدن مدتی در پیاز خلال شده ، گرد انجیر به مدت کم (بسته به میزان انجیر) یا در ماست و نمک می خوابانند. کباب برگ از آن دسته غذاهای ایرانی است که بیشتر در خارج از منزل (در چلوکبابی ها) صرف می شود.

کباب سلطانی متشکل از کباب برگ و کوبیده

چلوکباب سلطانی متشکل از کباب برگ و کوبیده

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(12 رای)
73.4%

نظر دادن