فوت و فن کباب کوبیده و آموزش فوت و فن کباب کوبیده و فوت و فن کباب کوبیده رستورانی و آموزش فوت و فن کباب کوبیده و فوت و فن کباب کوبیده نی نی سایت و چگونه کباب کوبیده نرم درست کنیم نی نی سایت و دلیل کوچک شدن کباب کوبیده و کباب کوبیده چرب و چیلی و علت سفت شدن کباب کوبیده و علت ترک خوردن کباب کوبیده و چرا کباب کوبیده ابدار نمیشود در نم نمک.

آموزش فوت و فن کباب کوبیده رستورانی

سفارش کباب کوبیده در رستوران اولین اولویت است. چون اغلب مردم نمی توانند کباب کوبیده را در منزل به درستی تهیه کنند. این سوال برای مردم به وجود می آید. که چرا کباب کوبیده رستورانی خوشمزه و طعم دلنشینی دارد اما کبابی که آن ها در منزل درست می کنند به خوبی کباب رستورانی نمی شود؟آموزش فوت و فن کباب کوبیده رستورانیآموزش فوت و فن کباب کوبیده رستورانی

آموزش فوت و فن کباب کوبیده رستورانی

اما در منزل، اگر مواد کباب به درستی مخلوط نشوند، هنگام سیخ گیری گوشت به سیخ نمی چسبد. یا احتمال دارد گوشت روی آتش از سیخ جدا شود. طرز تهیه کباب کوبیده به شکل رستورانی در منزل راحت است. در این مقاله سعی داریم شما را با فوت و فن کباب کوبیده آشنا کنیم، تا بتوانید در منزل یک کباب کوبیده خوشمزه درست کنید. و در کنار خانواده از طعم آن لذت ببرید.

بهترین گوشت برای کباب کوبیده

1- از مهم ترین نکات برای تهیه یک کباب کوبیده حرفه ای لذیذ و خوشمزه ، استفاده از قلوه گاه گوساله است که هم چربی قابل قبولی دارد و هم ارزان تر است.

2- یک کباب کوبیده عالی باید آبدار باشد. کباب کوبیده را نباید خیلی خشک درست کنید برای همین بسته به میزان چرب بودن گوشتتان ، می توانید به گوشت ، کمی دنبه هم اضافه کنید. گوشت کباب کوبیده ، نه باید خیلی چرب باشد و نه خیلی خشک. فراموش نکنید که اگر چربی گوشت زیاد باشد ، احتمال ریختن کباب از سیخ بالا می رود.

آموزش فوت و فن کباب کوبیده رستورانی

چرا کباب کوبیده سفت می شود؟

3- سفت شدن کباب کوبیده ، یک اتفاق رایج برای غیر حرفه ای ها است. برای این که کباب کوبیده نرم و لذیذی داشته باشید ، باید گوشتتان گوشت گوساله و ترجیحا قلوه گاه باشد تا چربی لازم را داشته باشد.

4- میتوانید گوشت گوسفند و گوساله را با هم ترکیب کنید. اگر فقط از گوشت قرمز گوساله (نه قلوه گاه) استفاده کنید کباب کوبیده خشک ، سفت و بی کیفیت می شود. استفاده از گوشت گوسفندی به تنهایی هم ، به خاطر چربی زیاد ، منجر به افتادن کباب ها از روی سیخ می شود.

وزن استاندارد کباب کوبیده

5- وزن استاندارد هر کباب کوبیده حدود 75 تا 125 گرم است (به اندازه یک پرتقال متوسط) البته وزن کلی کباب کوبیده به اندازه و پهنای سیخ هم بستگی دارد. اما معمولا اگر از این مقدار کمتر باشد ، کباب روی سیخ می سوزد و اگر بیشتر باشد خمیر می شود و مغز کباب نمی پزد.

آموزش فوت و فن کباب کوبیده رستورانی

فوت و فن کباب کوبیده و نریختن آن از سیخ

گوشت را 3 بار چرخ کنید

6- برای درست کردن یک کباب کوبیده حرفه ای حتما گوشتی را که در کباب به کار می برید پس از اضافه کردن پیاز چرخ شده آبگرفته ، حداقل دو یا سه بار با چرخ گوشت ، چرخ کنید.

7- هر چه گوشت بیشتر چرخ شود ، کباب ها یک دست تر می شوند و موقع کباب زدن از روی سیخ نمی ریزند. در این صورت مخلوطتان منسجم تر خواهید شد و چربی و گوشت به خوبی با هم ترکیب می شوند.

نکاتی در مورد پیاز کباب کوبیده

8- متناسب با اندازه گوشت ، یک یا چند پیاز را رنده و آب اضافی آن را جدا کنید. از آب پیاز برای مصارف دیگر استفاده کنید و آن را دور نریزید.

به ازای هر کیلو گوشت 400 گرم پیاز آبگرفته (نه اولیه) اضافه کنید.

آموزش فوت و فن کباب کوبیده رستورانی

استفاده از مرغ چرخ شده در مایه کباب کوبیده

9- یک فوت و فن کباب کوبیده و نریختن آن از روی سیخ ، استفاده از کمی مرغ چرخ شده است. این کار باعث ایجاد چسبندگی بیشتر مواد کباب کوبیده می شود.

البته یادتان باشد خیلی کم اضافه کنید.

جوش شیرین در کباب کوبیده و باید ها و نباید ها

10- خیلی ها توصیه می کنند که در کباب کوبیده جوش شیرین استفاده نکنید. دلیلش هم این است که جوش شیرین باعث از بین رفتن آهن موجود در گوشت می شود. بنابراین ترجیحا به صورت مداوم برای جلوگیری از ریختن کباب از سیخ ، از این روش استفاده نکنید.

ولی با اضافه کردن جوش شیرین ، کباب کوبیده به خوبی به سیخ می چسبد و همچنین ظاهر یک دست تری خواهد داشت.

ادویه های کباب کوبیده

11- به هیچ وجه به مایه کباب کوبیده ، زردچوبه اضافه نکنید. طعم کباب در این صورت ، تحت تاثیر قرار می گیرد. همچنین استفاده از زردچوبه بر رنگ کباب هم موثر است. بنابراین استفاده از نمک کافی است.

12- در ضمن بهتر است نمک را به گوشت قبل از چرخ دوم اضافه کنید و جوش شیرین را به پیاز چرخ شده آبگرفته بیافزایید.

13- در صورت دلخواه می توانید کمی زعفران غلیظ در هنگام ورز دادن ، به گوشت کباب کوبیده اضافه کنید.

آموزش فوت و فن کباب کوبیده رستورانی

مدت زمان ورز دادن مایه کباب کوبیده

14- مهم ترین فوت و فن کوبیده عالی ورز دادن گوشت است. هر چه مایه کباب کوبیده را بیشتر ورز بدهید ، مایه منسجم تری خواهید داشت. هنگام ورز دادن گوشت و بعد از مدتی متوجه می شوید کمی رنگ گوشت در اثر ورز دادن تغییر می کند و دیگر به ظرف یا انگشت هایتان نمی چسبد.

15- اگر میزان گوشت و مایه کباب زیاد بود برای اطمینان بیشتر ، گوشت ها را به چند بخش تقسیم و به صورت جداگانه ورز بدهید. ورز دادن زیاد گوشت سبب می شود کباب کوبیده روی حرارت خودش را رها نکند و نریزد.

استراحت دادن گوشت کوبیده در یخچال

16- پس از مخلوط کردن تمام مواد کباب کوبیده با هم ، گوشت را به مدت حداقل به مدت 4 تا 5 ساعت در یخچال نگه دارید تا به قول معروف «بیات» شود.

17- این کار باعث می شود گوشت به سیخ کشیده شده ، نریزد. این کار را در مورد انواع شامی ها و کوفته ها هم انجام دهید. نگهداری مایه کباب در یخچال از پاشیدن انواع کباب در هنگام پخت جلوگیری می کند.

فوت و فن سیخ زدن کباب کوبیده

18- سیخ هایی را که برای کباب کوبیده استفاده می کنید ، حتما باید تمیز باشند. سیخ ها را از قبل به خوبی بشویید تا اثری از باقی مانده کباب هایی که قبلا زده اید ، مثل چربی یا گوشت کباب روی آن وجود نداشته باشد.

19- قبل از به سیخ کشیدن گوشت کمی سیخ را با آب ، نم دار کنید.

20- هنگام کباب زدن یا سیخ کردن کباب ، می توانید دست هایتان را در آب پیازی را که کنار گذاشته بودید ، بزنید.

آب ولرم بهترین گزینه است.

21- هر دو سمت گوشت های به سیخ کشیده شده را از زیر و رو با انگشت هایتان فشار بدهید تا به سیخ بچسبند و جای انگشت هایتان روی کباب بماند.

فوت و فن های پشت و رو کردن سیخ کباب کوبیده روی حرارت

22- اگر از منقل و زغال برای تهیه کباب کوبیده استفاده می کنید باید آتش فروکش کند و زغال ها ، قرمز و گداخته باشند.

آموزش فوت و فن کباب کوبیده رستورانی

23- استفاده از کباب پز هم گزینه خوبی برای کباب کوبیده زدن است. اگر از کباب پز استفاده می کنید در ابتدای کباب کردن ، شعله ها را کمی بالا ببرید تا کباب روی سیخ خودش را بگیرد. بعد از نیم پز شدن کباب ها ، حرارت را کم کنید. سیخ ها را برگردانید تا طرف دیگر هم به خوبی کباب شود.

24- یکی از مهم ترین موارد در طرز تهیه کباب کوبیده ، رعایت اصول کباب زدن است. فراموش نکنید که باید سریعا پس از گذاشتن سیخ ها ، سیخ کباب را روی زغال پشت و رو کنید. با این کار کباب خودش را میگیرد.

آموزش فوت و فن کباب کوبیده رستورانی

25- فاصله سیخ های کباب از زغال ها باید به اندازه باشد. اگر فاصله کم باشد کباب می سوزد و اگر زیاد باشد کباب کوبیده خام می ماند.

روش جدا کردن کباب کوبیده از سیخ

26- بعد از این که از پختن کباب ها مطمئن شدید ، برای بیرون آوردن و جدا کردن کباب کوبیده از سیخ ، ابتدا قسمت بالای کباب را در نان و بین انگشتان دست قرار دهید و آن را جدا کنید. بعد سراغ قسمت انتهایی کباب بروید.

نحوه سرو کردن کباب کوبیده

27- کباب کوبیده را می توانید هم با نان و هم با پلو یا کته میل کنید.

28- استفاده از پیاز خام و سبزی خوردن ، مخصوصا ریحان ، در کنار کباب کوبیده ، یکی از اصول حرفه ای خوردن کوبیده است.

فوت و فن کباب کوبیده با سویا

29- در صورت دلخواه می توانید کباب کوبیده با سویا و بدون گوشت چرخ کرده درست کنید. برای این کار بهتر است مقداری گندم یا آرد جو پرک به سویا و دیگر مواد اضافه کنید. این کار موجب می شود تا کباب تان انسجام بیشتری داشته باشد و از روی سیخ نریزید.

30- برای درست کردن کباب کوبیده سویا بهتر است به جای پخت روی زغال ، مواد کباب را داخل ماهیتابه سرخ و کباب تابه ای سویای خوشمزه درست کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن