در ادامه آموزش روش تهیه قورمه سبزی روغن انداخته مجلسی و طرز تهیه قورمه سبزی مجلسی و طرز تهیه قورمه سبزی سریع و طرز تهیه قورمه سبزی تهرانی و طرز تهیه قورمه سبزی خوشمزه و دستور تهیه قورمه سبزی روغن انداخته و مواد لازم قورمه سبزی روغن انداخته و طرز تهیه قورمه سبزی روغن انداخته با رسپی خانگی و فوت و فن قورمه سبزی روغن انداخته خانگی و راز خوشمزگی قورمه سبزی روغن انداخته و ترفندهای درست کردن قورمه سبزی روغن انداخته و زمان تهیه قورمه سبزی روغن انداخته و نکات مهم در تهیه قورمه سبزی روغن انداخته خانگی و تزیین قورمه سبزی روغن انداخته را در نم نمک بخوانید.

طرز تهیه قورمه سبزی روغن انداخته و مجلسی

در فرهنگ غذایی ایران ، مهارت در طبخ قورمه سبزی به نوعی بیانگر حرفه ای بودن سرآشپز است. دلیل این مساله این است که سبزی و گوشت داخل قورمه سبزی تنها با کنار هم پختن ، لعاب نمی اندازد و اگر بخواهید یک قورمه سبزی روغن انداخته و جا افتاده داشته باشید ، باید حتما به یکسری نکات توجه کنید. با رعایت این نکات می توانید مطمئن باشید که نتیجه کار بسیار رضایت بخش خواهد بود. البته این ترفندها تنها مربوط به مراحل پخت نیستند و از هنگام آماده سازی مواد اولیه باید حواستان را جمع کنید. ما در این مطلب از نم نمک روش های تضمینی و قدم به قدم را برای طبخ یک قورمه سبزی خوشمزه برایتان گردآوری کرده ایم. با ما همراه باشید.طرز تهیه قورمه سبزی روغن انداخته و مجلسیطرز تهیه قورمه سبزی روغن انداخته و مجلسی

قورمه سبزی روغن انداخته

رمز و راز قورمه سبزی خوشمزه

انتخاب سبزی مناسب

در شهرهای مختلف ایران ، از انواع سبزی مختلفی برای قورمه سبزی استفاده می شود. اما عنصر ثابت در همه این دستور پخت ها ، اسفناج و تره است. البته همان طور که می دانید ، اسفناج در همه فصول در دسترس نیست و در چنین مواقعی می توانید از برگ چغندر استفاده کنید.

خرد کردن سبزی

برخلاف آش و کوکو که نیازی نیست سبزی خیلی خرد شود ، برای خورش قورمه سبزی باید سبزی را حسابی ریز خرد کنید. سبزی هایی که درشت خرد شده باشند ، حتی با مدت زمان پخت طولانی هم به اندازه لازم غلیظ نمی شوند و در نتیجه خورش شما به روغن نمی افتد. اگر از دستگاه سبزی خرد کن استفاده می کنید ، حتما دو بار سبزی را خرد کنید. اگر هم از چاقو استفاده می کنید ، بسیار با حوصله این کار را انجام دهید. حتما از چاقوی تیز استفاده کنید ، چرا که باید سبزی خرد شود نه اینکه له شود.

گوشت گوسفندی

قورمه سبزی را می توان با انواع گوشت و یا مرغ طبخ کرد. اما گوشت گوسفندی ، به نسبت سایر گوشت ها قوام بیشتری به خورش می دهد. در صورتی که طرفدار گوشت گوسفندی هستید ، حتما برای خورش قورمه سبزی از آن استفاده کنید.

قورمه سبزی روغن انداخته

تفت دادن گوشت و سبزی

میزان تفت دادن سبزی ، کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. بعضی ها سبزی را بسیار زیاد تفت می دهند تا جایی که خورش قورمه سبزی کاملا سیاه می شود و بعضی نیز دوست دارند تا قورمه سبزی را کاملا سبز تهیه کنند. در هر صورت این اصل پا برجاست که باید سبزی تفت داده شود و بهتر است حتما گوشت نیز با آن تفت دهید تا حسابی خورش شما لعاب بیندازد.

آب زیاد ، هرگز!

هر چقدر هم طرفدار خورش های آبکی باشید ، نمی توانید انتظار داشته باشید تا خورش قورمه سبزی را هم خیلی آبدار و هم جا افتاده و به روغن افتاده درست کنید. بهترین کار این است که از همان ابتدا به اندازه کافی در خورش آب بریزید تا مجبور نشوید برای اینکه خورش کامل بپزد دوباره به آن آب اضافه کنید.

ترفند فسنجان برای قورمه سبزی

همه می دانند که با اضافه کردن یخ به فسنجان ، باعث به روغن افتادن آن می شوند ، اما کمتر کسی این ترفند را برای قورمه سبزی اجرا می کند. پس این بار که دیدید خورش شما چندان به روغن نیفتاده کافی است چند قالب یخ به آن اضافه کنید. با این کار به خورش شوک وارد شده و در نتیجه روغن سبزی آزاد می شود.

صبور باشید

به قولی هر کسی طاووس خواهد جور هندوستان کشد! اگر دلتان یک قورمه سبزی جا افتاده می خواهد نمی توانید انتظار داشته باشید که به اندازه یک املت ساده برایش وقت بگذارید؛ خورش قورمه سبزی باید حداقل 4 ساعت بپزد. هرچه بیشتر بهتر. برای اینکه حبوبات له نشود آن را در زمان مناسب به خورش اضافه کنید.

وقت شناس باشید

برای همه خورش هایی که در آن گوشت و حبوبات وجود دارد ، نباید از ابتدا نمک اضافه کنید. نمک باعث دیر پز شدن حبوبات و گوشت می شود. می توانید سایر ادویه ها را از ابتدا بریزید اما اجازه دهید تا خورش بپزد و در اواخر پخت نمک را به خورش اضافه کنید.

قورمه سبزی روغن انداخته

ترشیجات را سر موقع بریزید

هر کسی به شکل متفاوتی قورمه سبزی را ترش می کند. این نکته را در نظر داشته باشید که ترشیجات اسیدی هستند و همین مساله می تواند باعث دیرپز شدن خورش شما شود. پس آبلیمو یا آبغوره را همچون نمک ، در اواخر پخت به خورش اضافه کنید.

از عطر خورش لذت ببرید

اواخر پخت قورمه سبزی ، درست بعد از اینکه نمک و آبلیمو را اضافه کردید ، در قابلمه را نیمه باز بگذارید. با این کار آب سبزی با شدت بیشتری بخار شده و خورش شما لعابدار می شود. در پایان روغن سیاه رنگ روی قورمه سبزی را جدا کنید و روی هر بشقاب کمی بریزید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.