ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، کباب برگ و طرز تهیه کباب برگ ساده و طرز تهیه کباب برگ سلطانی و فوت و فن کباب برگ و طرز تهیه کباب برگ رستورانی و علت سفت شدن کباب برگ و قیمت کباب برگ و طرز تهیه کباب برگ تبریزی و طرز تهیه کباب برگ روی گاز و طرز تهیه کباب برگ آبدار در نم نمک.

مواد لازم برای کباب برگ زعفرانی

  • گوشت راسته یا فیله گوسفند یا گوساله : نیم کیلو
  • پیاز : 2 عدد
  • روغن زیتون یا روغن مایع : 4 قاشق غذاخوری
  • کره : 50 گرم
  • زعفران سائیده : مقداری
  • نمک و فلفل سیاه : به اندازه لازم
طرز تهیه کباب برگ آبدار رستورانی

کباب برگ زعفرانیطرز تهیه کباب برگ رستورانی آبدار (زعفرانی و سلطانی)طرز تهیه کباب برگ رستورانی آبدار (زعفرانی و سلطانی)

گوشت را پس از شستن و خشک کردن ، روی سطح صافی قرار دهید و با استیک کوب رویش را بکوبید تا پهن شود.به طوری که ضخامت آن نیم سانتیمتر و پهنای آن به اندازه 4 انگشت شود.

پیاز ها را خلالی کنید و با مقداری زعفران سائیده ، فلفل و روغن مخلوط کنید و تکه های گوشت را داخل آن بریزید تا مزه دار شود. بعد روی آن را بپوشانید و به مدت 8 ساعت در یخچال قرار دهید.

پس از مدت زمان لازم ، روی گوشت مقداری نمک بپاشید و به سیخ بکشید ، به این شکل که گوشت را روی سطح صافی قرار دهید و با فشار دست گوشت را نگه دارید و سیخ را به آرامی داخل سیخ کنید.

سعی کنید گوشت ها روی سیخ به هم چسبیده باشند. سپس سیخ را روی حرارت زغال و یا کباب پز قرار دهید و مدام این طرف آن طرف کنید تا گوشت ها کباب شوند.

کره آب شده را با مقداری زعفران ساییده مخلوط کنید و روی کباب ها بکشید. کباب آماده شده را روی برنج بکشید و به همراه گوجه کباب شده و لیمو ترش سرو کنید.

* کباب برگ را اگر روی نان قرار دهید زود خشک میشود.

طرز تهیه کباب برگ زعفرانی

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن