ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه آموزش روش تهیه کباب کوبیده در توری مجلسی و توری کباب روی گاز و طرز تهیه جوجه کباب روی توری و کباب توری دهبکری و کباب توری مرغ و طرز تهیه کباب برگ روی توری و طرز تهیه کباب توری کرمان و طرز تهیه کباب کوبیده مرغ با دنبه گوسفندی و چکار کنیم همبرگر به توری نچسبد را در نم نمک بخوانید.

طرز تهیه کباب کوبیده توری با گوشت چرخ کرده بدون سیخ

یکی ازروش های پخت کباب کوبیده ، کباب کوبیده در توری است که برای زمان های که سیخ پهن در دسترس نداریم جایگزین مناسبی است تا در زمان هایی که در مسافرت هستیم با کمترین مواد تهیه کنیم.طرز تهیه کباب کوبیده توری با گوشت چرخ کردهطرز تهیه کباب کوبیده توری با گوشت چرخ کرده

مواد لازم برای 5 نفر
  • گوشت گوسفندی : 1 کیلوگرم
  • پیاز : 3 عدد متوسط
  • نمک و فلفل سیاه : به مقدار کافی

کباب کوبیده توری

کباب کوبیده توری

دستور پخت کباب کوبیده در توری

برای تهیه این کباب کوبیده باید گوشت گوسفندی را چرخ کنید. پیازها را با رنده ریز رنده کنید و آب اضافی آنها را با فشار دست کاملا بگیرید.

گوشت را به همراه پیاز رنده شده داخل کاسه ای بریزید و مقداری نمک و فلفل سیاه به آن اضافه کنید و با دست شروع به ورز دادن کنید.

10 تا 15 دقیقه مواد را ورز دهید تا کاملا یکدست شوند. سپس روی ظرف را با سلفون بپوشانید و به مدت 2 ساعت در یخچال استراحت دهید.

بعد از استراحت مایه کباب ، منقل ذغال را آماده کنید. دو سمت توری فلزی را با کمی روغن چرب کنید و مایه کباب را روی توری با قطر کمتر از یک سانتی متر و به صورت یکدست پخش کنید.

توری را ببندید و روی منقل قرار دهید. وقتی یک طرف کباب خودش را گرفت ، توری را هر چند لحظه یک بار بچرخانید تا مایه کباب به صورت کاملا یکدست کباب شود.

برای لذیذتر شدن کباب در صورت تمایل می توانید مقداری کره روی آن بمالید.

درصورت تمایل میتوانید به مایه کباب سماق و مقداری زعفران دم کرده هم اضافه کنید.

کباب کوبیده در توری را میتوانید روی منقل گازی و یا اجاق گاز نیز بپزید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن