طرز تهیه کیک مرغ در فر و کیک مرغ در فر با خمیر و کیک مرغ داغ و طرز تهیه کیک مرغ ساده بدون نان تست و انواع کیک مرغ در فر و طرز تهیه کیک مرغ و قارچ و طرز تهیه کیک مرغ تابه ای و کیک مرغ بدون فر و کیک مرغ با خمیر جادویی و طرز تهیه کیک مرغ مجلسی در نم نمک.

 طرز تهیه کیک مرغ در فر با خمیر بدون نان تستطرز تهیه کیک مرغ در فر با خمیر بدون نان تست

مواد لازم کیک مرغ در فر

مواد لازم برای ۴ نفر
تخم مرغ ۲ عدد
آرد ۱ لیوان
ماست ⅔ لیوان
بکینگ پودر ۲ قاشق مرباخوری
روغن مایع ⅔ لیوان
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
مواد میانی کیک
سینه مرغ ۱۰۰ گرم
پیاز متوسط ۱ عدد
سیب زمینی کوچک ۲ عدد
کنسرو ذرت ۲ قاشق غذاخوری
کنسرو نخود فرنگی ۲ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و آویشن به مقدار کافی
فلفل دلمه ای ½ فلفل دلمه ای
طرز تهیه کیک مرغ در فر با خمیر بدون نان تست

برای تهیه کیک مرغ داغ خوشمزه ابتدای کار مواد میانی کیک مرغ را آماده می کنیم. برای این منظور سینه مرغ را به صورت ریز خرد می کنیم، سپس پوست سیب زمینی را جدا می کنیم و می شوییم و به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

حالا یک تابه مناسب انتخاب می کنیم، سپس مقداری روغن درون آن می ریزیم و اجازه می دهیم روغن به طور کامل گرم شود. در ادامه سیب زمینی را درون تابه می ریزیم، سپس تفت می دهیم تا سیب زمینی ها سرخ و طلایی شوند.

 

 

در این مرحله فلفل دلمه ای را می شوییم، سپس دانه های آن را خارج می کنیم و به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه درون تابه ای که سیب زمینی را سرخ کردیم، مجددا روغن مایع می ریزیم و سینه مرغ را اضافه می کنیم.

حالا سینه مرغ را تفت می دهیم تا به طور کامل سرخ شود و کاملا بپزد. در ادامه پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و به سینه مرغ اضافه می کنیم، سپس به تفت دادن ادامه می دهیم.

 

 

در این مرحله فلفل دلمه ای خرد کرده را به تابه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا بوی خامی فلفل دلمه ای گرفته شود. حالا کنسرو ذرت و کنسرو نخود فرنگی را درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی شان خارج شود.

 

 

حالا نخود فرنگی را به همراه ذرت و سیب زمینی سرخ کرده به مخلوط مرغ اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم، سپس نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را می ریزیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی ادویه ها کاملا از بین برود.

در این مرحله مواد میانی را از روی حرارت بر می داریم، سپس خمیر کیک مرغ را آماده می کنیم. برای این منظور ماست و بکینگ پودر را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم ماست پف کند.

حالا یک کاسه جداگانه انتخاب می کنیم، سپس تخم مرغ را درون آن اضافه می کنیم و با چنگال هم می زنیم تا بافت تخم مرغ از لختگی خارج شود، سپس روغن مایع را اضافه می کنیم و مجددا مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب شود.

در این مرحله مخلوط ماست و بکینگ پودر را به تحم مرغ اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب و یک دست شود. در آخر آرد را به همراه نمک و فلفل سیاه به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم، سپس خوب مخلوط می کنیم.

توجه داشته باشید بافت این خمیر شل است، آرد بیشتر اضافه نکنید. در ادامه یک تابه مناسب انتخاب می کنیم، سپس کف تابه را با مقداری روغن چرب می کنیم و نیمی از خمیر را کف تابه می ریزیم و همه مواد میانی را روی خمیر اضافه می کنیم.

حالا مقداری پودر آویشن روی مواد میانی می پاشیم، سپس مابقی خمیر را روی مواد میانی می ریزیم. در ادامه درب تابه را با دم کنی می پوشانیم، سپس تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم کیک به مدت ۴۵ دقیقه بپزد.

در نهایت پس از گذشت این زمان کیک مرغ را بر می گردانیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۵ دقیقه طرف دیگر کیک نیز پخته شود. در آخر کیک مرغ را با سس کچاپ و سس سفید تزئین کرده، سپس به صورت دلخواه برش می زنیم. نوش جان.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن