در ادامه آموزش روش تهیه گوشت چرخ کرده کبابی مجلسی و دستور تهیه گوشت چرخ کرده کبابی و مواد لازم گوشت چرخ کرده کبابی و طرز تهیه گوشت چرخ کرده کبابی با رسپی خانگی و فوت و فن گوشت چرخ کرده کبابی خانگی و راز خوشمزگی گوشت چرخ کرده کبابی و ترفندهای درست کردن گوشت چرخ کرده کبابی و زمان تهیه گوشت چرخ کرده کبابی و نکات مهم در تهیه گوشت چرخ کرده کبابی خانگی و تزیین گوشت چرخ کرده کبابی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم گوشت چرخ کرده کبابی

گوشت چرخ کرده گوساله 350 گرم
گوشت چرخ کرده گوسفندی 350 گرم
پیاز 1 عدد بزرگ
نمک 2 قاشق چایخوری سرخالی
زردچوبه و فلفل سیاه از هر کدام ½ قاشق چایخوری
طرز تهیه گوشت چرخ کرده کبابی

طرز تهیه گوشت چرخ کرده کبابیطرز تهیه گوشت چرخ کرده کبابیطرز تهیه گوشت چرخ کرده کبابی

برای تهیه کباب سیخی خوشمزه در ابتدای کار پیاز را با دندانه های ریز رنده ، رنده می کنیم و درون صافی می ریزیم ، سپس صافی را روی یک کاسه مناسب قرار می دهیم و آنرا به مدت 1 ساعت درون یخچال می گذاریم.

حالا اجازه می دهیم به تدریج آب اضافی پیاز کشیده شود. پس از گذشت این زمان گوشت چرخ کرده گوساله را به همراه گوسفندی درون یک کاسه نسبتا بزرگی می ریزیم ، سپس پیاز را به کاسه اضافه می کنیم.

در این مرحله نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه را به کاسه اضافه کرده و به مدت 5 دقیقه ورز می دهیم تا مواد ترکیب شده و گوشت منسجم شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و درون یخچال قرار می دهیم.

حالا اجازه می دهیم مواد گوشتی به مدت 1 ساعت استراحت کند تا مزه ها ترکیب شوند. پس از گذشت این زمان سیخ ها را به مدت 10 دقیقه درون آب سرد قرار می دهیم تا در هنگام پخت سیخ ها نسوزند.

پس از گذشت این زمان سیخ ها را از آب خارج کرده و با دستمال خشک می کنیم ، سپس به اندازه یک پرتقال از مواد گوشتی برداشته و به صورت لوله ای به سیخ می کشیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم می گذاریم.

طرز تهیه گوشت چرخ کرده کبابی

حالا مقداری روغن مایع به تابه اضافه کرده و گوشت های به سیخ کشیده شده را درون تابه می چینیم. در این مرحله درب تابه را بسته و اجازه می دهیم کمی مغز پخت شوند ، سپس درب تابه را بر می داریم.

در این مرحله حرارت را متوسط کرده و اجازه می دهیم کباب ها کاملا سرخ شوند. زمانی که کباب ها کاملا سرخ شدند ، تابه را از روی حرارت برداشته ، سپس کباب ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم. نوش جان.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.