در ادامه آموزش روش تهیه اسنک در توستر و دستور تهیه اسنک گوشت در توستر و مواد لازم اسنک گوشت در توستر و طرز تهیه اسنک گوشت در توستر با رسپی خانگی و فوت و فن اسنک گوشت در توستر خانگی و راز خوشمزگی اسنک گوشت در توستر و ترفندهای درست کردن اسنک گوشت در توستر و زمان تهیه اسنک گوشت در توستر و نکات مهم در تهیه اسنک گوشت در توستر خانگی و تزیین اسنک گوشت در توستر را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم برای تهیه اسنک گوشت و پنیر

مراحل تهیه اسنک گوشت و پنیر در توستر

اسنک در توسترطرز تهیه اسنک گوشت در توستر بدون ساندویچ سازطرز تهیه اسنک گوشت در توستر بدون ساندویچ ساز

برای تهیه اسنکمون اول از همه باید مایه گوشتی اسنک رو تهیه کنیم پس رب گوجه فرنگی ، پیازداغ ، نمک ، زرچوبه ، پاپریکا ، آویشن و کمی روغن رو با هم تفت میدیم تا رب سرخ بشه و از خامی دربیاد. به جای پاپریکا و آویشن از هر ادویه دیگری که دوست داشته باشین میتونین استفاده کنین.

حالا گوشت چرخ کرده یا سوسیس رو اضافه کرده و باز مواد رو با هم تفت میدیم تا گوشت هم بپزه و سرخ بشه.

در نهایت حدود نصف لیوان آب داخل مواد میریزیم و مایه گوشتمون رو مدام هم میزنیم تا آب جذب مایه بشه و مایه گوشتیمون قوام بیاد. حالا مایه گوشنت ما حاضره.

در این مرحله باید اسنک هارو آماده کنیم پس روی نون های تست رو ابتدا به مایه گوشتی آغشته میکنیم.

حالا سطح نون رو با پنیر پیتزا میپوشونیم.

اسنک در توستر

سپس در سینی توستر یا فر کاغذ روغنی قرار می دهیم و اسنک ها را داخل سینی می گذاریم و اگر دوست داشتیم مقداری سیاه دانه یا کنجد روی آن می ریزیم.

درجه توستر من 190 بود ده دقیقه اول فقط المنت پایین روشن بود و ده دقیقه دوم هر دو المنت را روشن کردم تا رویه اسنک هم طلایی شود.

لایه زیرین هم ترد می شود اما اگر می خواهید لایه زیرین هم مثل لایه رو طلایی شود می توانید بعد از اینکه رویه طلایی شد جابجا کنید تا همه طرف اسنک طلایی شود.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.