ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در ادامه آموزش روش تهیه املت سیب زمینی و دستور تهیه املت سیب زمینی و مواد لازم املت سیب زمینی و طرز تهیه املت سیب زمینی اسپانیایی و فوت و فن املت سیب زمینی خانگی و راز خوشمزگی املت سیب زمینی و ترفندهای درست کردن املت سیب زمینی و زمان تهیه املت سیب زمینی و نکات مهم در تهیه املت سیب زمینی خانگی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم املت سیب زمینی ساده

سیب زمینی 2 عدد متوسط
تخم مرغ 3 عدد
پیاز 2 عدد
گوجه 4 عدد متوسط
نمک و پودر سیر به میزان لازم
مرزه خشک 1 قاشق غذاخوری
زرد چوبه و فلفل به میزان لازم
روغن سرخ کردنی به میزان لازم
طرز تهیه املت سیب زمینی ساده

ابتدا پیاز ها را به صورت نگینی خرد می کنیم و کنار می گذاریم.طرز تهیه املت سیب زمینی سادهطرز تهیه املت سیب زمینی ساده

سیب زمینی ها را شسته و پوست آنها را می گیریم و به صورت درشت رنده می کنیم و سپس آن را شسته تا نشاسته آن خارج شود و سپس آب آن را می گیریم و کنار می گذاریم.

گوجه ها را به صورت حلقه ای خرد می کنیم و کنار می گذاریم.

تخم مرغ ها را شکسته و به همراه یک قاشق مرزه و مقداری نمک مخلوط کنید و کنار بگذارید.

درون تابه ای مقداری روغن ریخته و روی شعله قرار می دهیم و پیاز های خرد شده را اضافه می کنیم و سپس مقداری زرد چوبه و نمک را اضافه کرده و مقداری تفت می دهیم تا سبک تر شود و وقتی کمی طلایی شد آن را خارج کرده و کنار می گذاریم.

طرز تهیه املت سیب زمینی

سپس درون همان تابه ای که پیاز ها را تفت دادیم سیب زمینی های رنده شده را اضافه می کنیم تا به خوبی سرخ شود و وقتی به خوبی سرخ شد پیاز های سرخ شده را اضافه می کنیم و مقداری با سیب زمینی تفت می دهیم تا به خوبی مخلوط شوند و سپس آنها را کنار می گذاریم.

اگز نیاز بود دوباره مقداری روغن درون تابه اضافه می کنیم و اگر روغن به اندازه بود نیاز به اضافه کردن روغن نیست و سپس گوجه هایی که حلقه ای خرد شده بود را اضافه می کنیم و مقداری نمک ، فلفل و پودر سیر را اضافه می کنیم و وقتی به خوبی سرخ شد روی هر کدام از گوجه ها مقداری از مخلوط سیب زمینی و پیاز را می گذاریم و گوجه ها را طوری درون تابه می چینیم که مقداری فضای خالی بین آنها باشد .

دستور پخت املت سیب زمینی

سپس تخم مرغ مخلوط شده را اضافه می کنیم و منتظر می مانیم تا تخم مرغ بپزد و املت سیب زمینی ما آماده شود.

طرز تهیه املت سیب زمینی اسپانیایی

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن