ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه آموزش روش تهیه بوریتو مرغ مجلسی و دستور تهیه بوریتو مرغ و مواد لازم بوریتو مرغ و طرز تهیه بوریتو مرغ با رسپی خانگی و فوت و فن بوریتو مرغ خانگی و راز خوشمزگی بوریتو مرغ و ترفندهای درست کردن بوریتو مرغ و زمان تهیه بوریتو مرغ و نکات مهم در تهیه بوریتو مرغ خانگی و تزیین بوریتو مرغ را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم بوریتو مرغ

طرز تهیه بوریتو مرغ با دستور خانگی

بوریتو مرغطرز تهیه بوریتو مرغ مکزیکی با نانطرز تهیه بوریتو مرغ مکزیکی با نان

بوریتو یک نوع غذای مکزیکی هست که مواد لازم را با داخل نان مخصوص مکزیکی که نامش نان ترتیلا هست می گذارند و می پیچند.

لوبیا قرمز را پاک می کنیم و آن را می شوییم. بیست و چهار ساعت قبل از پخت آن را خیس می کنیم. موقع پخت آب لوبیا را خالی می کنیم و در قابلمه کمی آب می ریزیم و لوبیا را داخل آن ریخته و می پزیم. در آخر باید آب لوبیا کاملا کم شده باشد ولی اگر زیاد بود کمی دیگر با شعله زیاد آب را می جوشانیم تا بخار شود.

سینه مرغ را می شوییم و به شکل نگینی خرد می کنیم. روی سینه مرغ را در ظرفی که خرد کرده ایم پودر پاپریکا و نمک و پودر زیره را اضافه می کنیم و کمی می گذاریم بماند تا مزه دار شود.

پیاز را پوست می گیریم و می شوییم. بعد آن را خرد می کنیم. تابه ای را روی گاز می گذاریم کمی روغن در آن می ریزیم و وقتی روغن گرم شد پیاز ها را در آن می ریزیم و تفت می دهیم.

سیر را پوره می کنیم برای این کار آن را باید رنده کرد. بعد آن را به پیاز اضافه می کنیم و تفت می دهیم. وقتی بوی سیر خارج شد مرحله بعد را ادامه می دهیم.

گوجه فرنگی را به شکل نگینی خرد می کنیم و به مواد داخل تابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم. لوبیای پخته شده و نمک و فلفل سیاه و پودر پونه کوهی و آویشن را به مواد اضافه می کنیم.

سینه مرغ خرد شده را به مواد اضافه می کنیم و تفت می دهیم. در تابه را می گذاریم تا مرغ پخته شود و آب گوجه فرنگی نیز بخار شده تمام شود. به شکل دیگری هم می شود مرغ را پخت. مثلا پیاز و مرغ را با هم بپزیم و بقیه مواد را هم جدا بپزیم.

کمی برنج را خیس می کنیم و دو ساعت بعد آب آن را دور می ریزیم. در قابلمه کمی آب و نمک می ریزیم و وقتی آب قابلمه جوشید ، برنج را داخل قابلمه می ریزیم و بعد از ده الی یک ربع بعد آن را آبکش می کنیم. برنج را طبق روال معمول با کمی روغن در قابلمه می ریزیم و در قابلمه را می گذاریم تا با شعله کم دم بکشد.

نان تورتیلا را روی سطح کار پهن می کنیم. (بجای نان تورتیلا از نان لواش نیز می توانید استفاده کنید.) یک قاشق برنج دم کشیده و یک قاشق مخلوط مرغ و لوبیا وسط نان می گذاریم. کمی پنیر پیتزای رنده شده را روی مواد می پاشیم و نان تورتیلا را مثل ساندویچ می پیچیم. حالا ما یک بوریتوی مکزیکی داریم. خیلی راحت بود نه؟ سرو این ساندویچ سسی مثل سس تارتار حتما آن را خیلی خوشمزه تر می کند. نوش جان...

بوریتو مرغ

طرز تهیه نان تورتیلا

آرد را چند بار الک می کنیم. در یک ظرف آرد ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط می کنیم. وسط آرد گودی ایجاد می کنیم و روغن و آب را اضافه می کنیم و خمیر درست می کنیم. خمیر را چند دقیقه ورز می دهیم و بعد آن را داخل کیسه نایلونی می گذاریم تا ده دقیقه استراحت کند.

بعد از ده دقیقه خمیر را برمی داریم و آن را دوازده قسمت می کنیم و همه قسمت ها را به شکل دایره در می آوریم. روی سطح کار آرد می پاشیم و خمیر ها را با فاصله کنار هم می چینیم و روی آن پارچه می کشیم. خمیر ها را با وردنه باز می کنیم تا اندازه قطر هر دایره سی سانتی متر شود.

تابه چدنی را روی شعله کم گاز می گذاریم و وقتی داغ شد خمیر ها را یواش در آن می اندازیم. وقتی یک طرف خمیر ها پخت طرف دیگر را برمی گردانیم و آن طرف را هم می پزیم. نان ها را پس از پخت از تابه در می آوریم و داخل پارچه می گذاریم تا خشک نشوند و وقتی خواستید بوریتو درست کنید از آن ها استفاده کنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن