در ادامه آموزش روش تهیه ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی مجلسی و دستور تهیه ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی و مواد لازم ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی و طرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی با رسپی خانگی و فوت و فن ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی خانگی و راز خوشمزگی ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی و ترفندهای درست کردن ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی و زمان تهیه ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی و نکات مهم در تهیه ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی خانگی و تزیین ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم برای تهیه ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی

مواد لازم برای سس ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی

  • سس مایونز : 3 قاشق غذاخوری سر پر
  • سس خردل : 1 قاشق غذاخوری سر پر
  • خیارشور نگینی خرد شده : 4 یا 5 عدد بزرگ
  • جعفری ساطوری خرد شده : یک لیوان فرانسوی دسته دار
طرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی

ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینیطرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینیطرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی

ابتدا سینه مرغ را به صورت نواری باریک برش بزنید. سپس گوشت مرغ را با نمک ، فلفل سیاه ، فلفل قرمز ، پاپریکا ، زعفران دم کرده و پیازی که خلالی خرد شده مزه دار کنید. گوشت مرغ باید به مدت 2 الی 3 ساعت در این مواد بماند تا حسابی مرینیت و مزه دار شود.

در این فاصله سس مخصوص ساندویچ مرغ و قارچ که پایه اصلی آن سس مایونز است را آماده کنید. ساندویچ قارچ و مرغ با سس مایونز بسیار محبوب است اما اگر علاقه ای به سس ندارید می توانید آن را حذف کنید و فقط جعفری ، خیارشور و در صورت تمایل سس خردل اضافه کنید. در هر صورت برای درست کردن این سس باید تمام مواد را با هم مخلوط کنید.

یک ماهیتابه را داغ کنید و 2 قاشق غذاخوری روغن و کمی کره در ماهیتابه بریزید. تکه های مرغ مزه دار شده را با همان مواد مرینیت در ماهیتابه بریزید و روی شعله ملایم گاز تفت دهید تا رنگ مرغ کم کم عوض شود. وقتی آب مرغ کشیده شد و تکه های مرغ پخته شدند ، فلفل دلمه ای خرد شده و ذرت کنسروی را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

قارچ های خرد شده را به صورت جداگانه در کمی کره و فلفل سیاه تفت دهید. نان همبرگر یا نان باگت را باز کنید و با مواد ساندویچ پر کنید ، روی مواد قارچ تفت داده شده ، جعفری ، در صورت تمایل مقداری پیاز خام خرد شده ، در صورت تمایل مقداری پنیر پیتزا و در نهایت سسی که آماده کرده بودید را بریزید و نوش جان کنید.

سیب زمینی را حبه ای خرد شده را به صورت جداگانه سرخ کنید و به مواد میانی ساندویچ همراه با مرغ و قارچ اضافه کنید.

هر کدام از مواد مثل ذرت ، جعفری ، فلفل دلمه ای و حتی پنیر پیتزا را در اگر در دسترس ندارید حذف کنید.

اگر این ساندویچ را به صورت ساندویچ بندری می پسندید مقداری رب گوجه به مرغ های در حال تفت اضافه کنید و طبعا مقدار فلفل قرمز را بیشتر بریزید تا تند و تیز شود.

ساندویچ مرغ و قارچ و سیب زمینی

نکات طرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ
  • پنیر پیتزا در این ساندویچ اختیاری است اما به خوشمزه تر شدن آن کمک می کند.
  • این ساندویچ را بدون قارچ نیز می توان سرو کرد. اما قارچ به خوشمزه شدن این ساندویچ کمک می کند.
  • این ساندویچ را با انواع سس ها از جمله سس خردل ، سس کچاپ ، سس باربیکیو و … می توانید سرو کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن