در ادامه آموزش روش تهیه ساندویچ مکزیکی مجلسی و دستور تهیه ساندویچ مکزیکی و مواد لازم ساندویچ مکزیکی و طرز تهیه ساندویچ مکزیکی با رسپی خانگی و فوت و فن ساندویچ مکزیکی خانگی و راز خوشمزگی ساندویچ مکزیکی و ترفندهای درست کردن ساندویچ مکزیکی و زمان تهیه ساندویچ مکزیکی و نکات مهم در تهیه ساندویچ مکزیکی خانگی و تزیین ساندویچ مکزیکی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم ساندویچ مکزیکی

طرز تهیه ساندویچ مکزیکی

ساندویچ مکزیکیطرز تهیه ساندویچ مکزیکی با سس مخصوصطرز تهیه ساندویچ مکزیکی با سس مخصوص

ابتدا گوشت چرخ شده را با پییاز رنده شده کاملا ورز دهید و کمی نمک و فلفل و ادویه به آن اضافه کنید و بگذارید چند دقیقه بماند تا گوشت طعم دار شود.

سپس آن را در روغن تفت دهید تا قهوه ای شود .

رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا کاملا تغییر رنگ دهد.

پنیر ریکوتا و پنیر موتزارلا را در ظرفی مخلوط کنید و نیمی از آن را به مواد اضافه نموده و خوب هم بزنید.

نان پیتا (یا نان لواش) را بر روی میز پهن کنید و کمی روغن زیتون بر روی آن بمالید و از مخلوط روی آن ریخته و کمی پنیر بر روی آن بپاشید و نان را ببندید یا بپیچید.

ساندویچ آماده شده را به مدت 2 دقیقه در مایکروفر قرار دهید.

ساندویچ مکزیکی را با سس اسپاگتی (سس گوجه فرنگی) میل کنید.

ساندویچ مکزیکی

نکات مهم :

  • در دستور اصلی ساندویچ مکزیکی از پیاز استفاده نمیشود و تنها از ادویه های تند استفاده میشود ولی ما با اضافه کردن یک عدد پیاز طعم آن را با ذائقه ایرانی نزدیک تر کرده ایم .
  • در دستور اصلی از 200 گرم سوسیس خرد شده هم استفاده میشود … ولی مسلما سوسیس مکزیکی با سوسیس ایرانی قابل قیاس نیست و بهتر است حذف شود. ولی چنانچه تمایل به استفاده از سوسیس دادرید مقدار 200 گرم سوسیس را نگینی خرد کرده وبعد از قهوه ای شدن گوشت به آن اضافه کنید و با مواد تفت دهید و سپس رب گوجه فرنگی را اضافه کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.