در ادامه آموزش روش تهیه کباب رول عربی مجلسی و دستور تهیه کباب رول عربی و مواد لازم کباب رول عربی و طرز تهیه کباب رول عربی با رسپی خانگی و فوت و فن کباب رول عربی خانگی و راز خوشمزگی کباب رول عربی و ترفندهای درست کردن کباب رول عربی و زمان تهیه کباب رول عربی و نکات مهم در تهیه کباب رول عربی خانگی و تزیین کباب رول عربی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم جهت تهیه کباب رول عربی :

پیاز 1 عدد
فلفل سیاه به میزان لازم
نمک به میزان لازم
پیازداغ ، ساطوری شده 150 گرم
گردو ، ساطوری شده 150 گرم
سیر ، له شده 2 عدد
قارچ ، ساطوری شده تفت داده شده با کره 150 گرم
رب انار ، سفت 150 گرم
فیله گوساله (یا راسته گوسفندی پاک شده) 1 کیلو
مواد لازم سس :
کره 100 گرم
آب لیموی تازه 4 ق.غ
گوجه فرنگی ، پوره شده (یا مقداری رب گوجه فرنگی) 1 عدد
نمک و فلفل به میزان لازم
زعفران ، آب شده (حل شده) مقداری
طرز تهیه کباب رول عربی

کباب رول عربیطرز تهیه کباب رول عربیطرز تهیه کباب رول عربی

 

گوشت را فیله می کنیم. از پوست جدا می کنیم. ورقه ای برش می زنیم. برش های زده شده با استیک کوب (قسمت صاف) می کوبیم تا نازک شود (در هنگام این کار می توانید از کیسه نایلونی استفاده کنید تا ورقه ها یکنواخت تر و نازک تر شوند) گوشت را با نمک و فلفل و آب پیاز مزه دار می کنیم سپس موادی را که بین کباب قرار می گیرد را آماده می کنیم پیازداغ ساطوری شده و رب انار تمام مواد داخل بک ظرف مخلوط کرده و بعد مخلوط فوق را روی گوشت های ورقه ای شده می زنیم (مواد باید سفت باشد تا هنگام رول کردن و پخت بیرون نریزد) فیله را رول کرده و به اندازه های یکشان برش می زنیم بعد به سیخ می گیریم و کباب می کنیم در حین کباب کردن و بعد از پخت از سس کباب مخصوص این غذا استفاده می کنیم.

برای تهیه سس کباب مواد لازم را با هم مخلوط کرده و حرارت می دهیم در مدت حرارت دادن مرتباً هم می زنیم اگر از پوره گوجه فرنگی تازه استفاده نمی کنید می توانید بجای آن از مقداری رب گوجه فرنگی استفاده نمایید.

کباب رول عربی

نکته ها :

*به این نوع کباب ها «شالتو» نیز می گویند که با راسته گوسفندی یا فیله گوساله و سینه مرغ تهیه می شود.

*برای تهیه این کباب با مرغ از سینه مرغ درشت استفاده می شود ، مراحل کار به یک شکل است فقط برای مواد میانی علاوه بر مواد فوق از ساطوری شده فیله گوجه فرنگی ، فلفل سبز دلمه ای ، جعفری ساطوری شده و فلفل تند سبز نیز استفاده می گردد.

*به جای آب لیموترش از سرکه نیز می توانید استفاده کنید (سرکه خانگی ، سرکه تخمیری یا سرکه شراب)

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.