در ادامه آموزش روش تهیه کتلت تکیر داغ مجلسی و طرز تهیه کتلت گوشت ترکیه ای و دستور تهیه کتلت کتیر داغ به روش ترکیه و کتلت ترکیه ای کتیر داغ و دستور تهیه کتلت تکیر داغ و مواد لازم کتلت تکیر داغ و طرز تهیه کتلت تکیر داغ با رسپی خانگی و فوت و فن کتلت تکیر داغ خانگی و راز خوشمزگی کتلت تکیر داغ و ترفندهای درست کردن کتلت تکیر داغ و زمان تهیه کتلت تکیر داغ و نکات مهم در تهیه کتلت تکیر داغ خانگی و تزیین کتلت تکیر داغ را در نم نمک بخوانید.

طرز تهیه کتلت تکیر داغ

کتلت تکیر داغ ترکی بسیار خوشمزه و خوش طعم است و مخصوص یکی از شهر های ترکیه است. این کتلت خوشمزه با سس مخصوصش سرو میشود و با توجه به مواد اولیه آن به راحتی تهیه میشود.طرز تهیه کتلت تکیر داغ ترکیه ایطرز تهیه کتلت تکیر داغ ترکیه ای

مواد لازم برای 6 نفر

مواد لازم سس کتلت

  • سس فلفل : 1 قاشق چایخوری
  • گوجه فرنگی : 2 عدد بزرگ
  • فلفل سیاه : 1 قاشق چایخوری
  • پاپریکا : 1 قاشق چایخوری

کتلت تکیر داغ

طرز تهیه کتلت تکیر داغ

دستور پخت کتلت تکیر داغ

برای تهیه کتلت تکیر داغ باید ابتدا گوشت را چرخ کنید.

سپس گوشت چرخ شده را با انواع ادویه های گفته شده در مواد اولیه نظیر پاپریکا ، جوش شیرین ، زیره سبز ، فلفل سیاه و نمک مخلوط کنید. در آخر به این مواد آب لیمو اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه ورز دهید.

سپس مایه گوشت آماده شده را با سلفون بپوشانید و به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرید و منسجم شود.

بعد از استراحت مایه گوشت ، پیاز و سیر را پوست بگیرید و با رنده ریز رنده کنید.آب پیاز را با فشار دست بگیرید و به همراه سیر ، پودر نان خشک و آب به مایه گوشت اضافه کنید و مجددا با دست حدودا 3 تا 4 دقیقه ورز دهید. سپس از مایه به اندازه یک نارنگی بردارید و با دست به آن حالت دلخواه دهید.

دوباره با سلفون روی مایه کتلت را بپوشانید و در یخچال قرار دهید تا 4 ساعت دیگر استراحت کنند.

بعد از سپری شدن این مراحل برای سرخ کردن کتلت ها ، تابه ای را روی حرارت کم قرار دهید و مقداری روغن زیتون داخل آن بریزید تا روغن داغ شود و بعد کتلت ها را داخل تابه بچینید و حرارت را کمی زیادتر کنید و کتلت ها را داخل تابه جابه جا کنید تا همه طرف آن تغییر رنگ بدهد و تفت بخورد.

سپس در تابه را ببندید و حرارت را ملایم کنید تا کتلت ها بپزند.

در حین پخت چندین بار در تابه را بردارید و کتلت ها را جا به جا کنید.

گوجه فرنگی ها را با رنده ریز رنده کنید و داخل تابه ای بریزید و داخل آن سس فلفل ، پودر پاپریکا و فلفل سیاه بریزید و هم بزنید تا مواد با هم یکدست شوند.

مواد سس را کمی تفت دهید تا غلیظ شوند.

کتلت های سرخ شده را در کنار سس آماده شده سرو کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی