در ادامه آموزش روش تهیه گراتن سیب زمینی و گراتن سیب زمینی آب پز و گوشت چرخ کرده و طرز تهیه گراتن سیب زمینی آب پز و گراتن سیب زمینی پخته و گراتن سیب زمینی آب پز در فر و دستور تهیه گراتن سیب زمینی و مواد لازم گراتن سیب زمینی و طرز تهیه گراتن سیب زمینی و فوت و فن پخت گراتن سیب زمینی خانگی و ترفندهای درست کردن گراتن سیب زمینی و زمان تهیه گراتن سیب زمینی و نکات مهم در تهیه گراتن سیب زمینی خانگی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم گراتن سیب زمینی آب پز یا پخته با گوشت چرخ کرده

پخت گراتن سیب زمینی آب پز و گوشت چرخکردهطرز تهیه گراتن سیب زمینی آب پز با گوشت چرخ کردهطرز تهیه گراتن سیب زمینی آب پز با گوشت چرخ کرده

گراتن سیب زمینی آب پز و گوشت چرخ کرده

روش تهیه گراتن سیب زمینی آب پز :

ابتدا سیب زمینی ها را با پوست آب پز کنید و بعد از پخته شدن ، پوست آن را بگیرید و با چنگال له کنید. مقداری نمک ، فلفل ، آویشن و روغن زیتون یا کره روی آن بریزید تا سیب زمینی ها مزه دار شوند.

سپس سیب زمینی ها را در کف ظرف مورد نظرتان پهن کنید و با فشار پشت قاشق ، آن را صاف و یکدست کنید.بعد روی آن یک لایه نازک پنیر پیتزا بریزید.

فر را با دمای 160 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود.

گوشت چرخ کرده را با پیاز و فلفل دلمه ای تفت دهید تا کمی رنگش تغییر کند .بعد به آن یک قاشق رب گوجه فرنگی اضافه کنید و به همراه نمک ، فلفل و آویشن تفت دهید.

سپس مخلوط گوشت را روی سیب زمینی بریزید و خوب پهن کنید.

ذرت و پنیر پیتزا را هم روی آنها بپاشید و در آخر برای تزئین گوجه ها را در چند جای مختلف روی پنیر قرار دهید و ظرف را داخل فر گرم شده بمدت 20 تا 30 دقیقه قرار دهید تا گراتن آماده شود.

طرز تهیه گراتن سیب زمینی آب پز با گوشت

دستور پخت گراتن سیب زمینی آب پز با گوشت چرخ کرده

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 14,470