در ادامه آموزش روش تهیه اسنک گیاهی مجلسی و دستور تهیه اسنک گیاهی و مواد لازم اسنک گیاهی و طرز تهیه اسنک گیاهی و فوت و فن اسنک گیاهی خانگی و راز خوشمزگی اسنک گیاهی و ترفندهای درست کردن اسنک گیاهی و زمان تهیه اسنک گیاهی و نکات مهم در تهیه اسنک گیاهی خانگی و تزیین اسنک گیاهی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم اسنک گیاهی رژیمی

اسنک گیاهیطرز تهیه اسنک گیاهی رژیمی با سبزیجاتطرز تهیه اسنک گیاهی رژیمی با سبزیجات

طرز تهیه اسنک گیاهی

نصف لیوان گل کلم خرد شده را هم کمی بخار پز یا آبپز کنید تا کمی نرم شوند.

روغن را روی حرارت قرار دهید و مقداری کره داخلش بریزید تا خوش طعم تر شود. سپس قارچ های شسته شده را برش بزنید و با کمی نمک ، آبلیمو و پودر کاری در روغن تفت دهید.بعد پیاز سرخ شده ، فلفل دلمهای و کلم نرم شده را به قارچ های تفت داده شده اضافه کنید و کمی تفت دهید. در آخر هم گوجه فرنگی خرد شده را با کمی نمک ، فلفل سیاه ، آویشن و پودر کاری به بقیه مواد اضافه میکنیم و کمی تفت میدهیم و حرارت را خاموش میکنیم.بعد از اینکه مواد تفت داده شده را از روی حرارت برداشتیم سس فرانسوی را به آنها اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا مواد کاملا با سس آغشته شوند.

صفحات ساندویج ساز را با روغن چرب میکنیم و دستگاه را روشن میکنیم تا گرم شود.سپس روی یک ورقه از نان تست پنیر ورقه ای میگذاریم و از مواد آماده شده روی آن میزیم و دوباره یک ورق دیگر پنیر روی آن قرار میدهیم و یک نان تست دیگر روی مواد میگذاریم و با بقیه نان ها هم به همین ترتیب ساندویج ها را آماده میکنیم. نان ها را داخل دستگاه میچینیم و در آن را میبندیم و 3 الی 4 دقیقه بعد در دستگاه را باز میکنیم و ساندویج های مثلثی شده را سرو میکنیم.

نکات تکمیلی در مورد اسنک گیاهی

  • اسنک گیاهی جزو غذاهای رژیمی میباشد
  • زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10 دقیقه
  • و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10 دقیقه میباشد .
  • اسنک گیاهی را می توانید در وعده میان وعده - شام - سرو کنید .
  • توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 1 نفر مناسب میباشد .

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی