در ادامه آموزش روش تهیه آب گازدار خانگی و دستور تهیه آب گازدار طبیعی و مواد لازم آب گازدار خانگی و طرز تهیه آب گازدار خانگی و فوت و فن تهیه آب گازدار خانگی و ترفندهای درست کردن آب گازدار خانگی و زمان تهیه آب گازدار خانگی و نکات مهم در تهیه آب گازدار خانگی و سودا خانگی را در نم نمک بخوانید.

طرز تهیه آب گازدار خانگی و طبیعی

نوشیدنی های گازدار با توجه به خاصیت نشاط آوری که دارند مورد توجه قرار گرفته اند پس با نم نمک همراه باشید تا طرز تهیه آب گازدار خانگی را به شما آموزش دهیم.طرز تهیه آب گازدار خانگی و طبیعیطرز تهیه آب گازدار خانگی و طبیعی

طرز تهیه آب گازدار

مواد لازم جهت تهیه آب گازدار :

عسل یا شربت ساده 1/5 فنجان
پرتقال 1 عدد
لیمو 2 عدد
گریپ فروت 1 عدد
هل خرد شده 5 عدد
بادیان رومی کوچک 2 عدد
نمک 1 ق چ
فلفل سیاه 1/4 ق چ
آب یک لیتر
سرکه 3 ق غ
ساقه سنبل هندی خرد شده 75 گرم
پوست گنه گنه خرد شده 1/4 فنجان
زغال اخته ، خرمالو ، انگور و خرما ده عدد

نکته : از بین زغال اخته ، خرمالو ، انگور و خرما یکی انتخاب شود.

دستور تهیه آب گازدار خانگی :

ابتدا ساقه سنبل هندی خرد شده ، گنه گنه خرد شده و2 لیتر آب را داخل قابلمه ای بریزید. در مرحله بعد پوست لیمو ، گریپ فروت و پرتقال را گرفته و خرد کنید ، آب میوه ها را هم بگیرید و بعد از عبور دادن از صافی به همراه پوست های خرد شده داخل همان قابلمه بریزید.

در ادامه سرکه را افزوده و سایر مواد به جز شربت را هم به قابلمه اضافه نمایید. گاز را روشن کرده و قابلمه را روی آن قرار دهید تا مواد برای حدود یک ربع با شعله متوسط بجوشد. بعد از یک ربع شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا قابلمه به همان شکل بماند تا مواد از حرارت بیافتد. حالا مواد را به شیشه ای مناسب منتقل کرده و درب آن را ببندید و اجازه دهید تا برای 48 ساعت در یخچال بماند در این مدت زمان گه گاهی آن را از یخچال بیرون آورده و کمی تکان دهید سپس مجدد به یخچال برگردانید.

بعد از 48 ساعت مواد را از صافی عبور داده و یک و نیم فنجان شربت و یا عسل را به آن اضافه کنید. حدود 1/2 از لیوان را با محلول بدست آمده پر کرده و مابقی را آب و یا نوشیدنی بریزید و سرو نمایید. این محلول باید در یخچال نگهداری شود و تا یک ماه قابل استفاده میباشد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی