دوغ اراج و دوغ اراج سوغاتی کجاست و دوغ اراج سوغات کدام شهره و دوغ اراج بهترین سوغاتی و دوغ اراج را از کدام شهر بخریم و دوغ اراج چیست در نم نمک.

اراج کجاست و دوغ آراج سوغات کجاست؟

اراج یکی از محله های بسیار قدیمی شمیران می باشد که مملو از باغها و فضای سبز بیشماری بوده است. امروزه برغم ساخت و سازهای صورت گرفته همچنان دارای باغات و فضاهای زیادی نسبت به دیگر نقاط تهران می باشد و همچنان هوای این منطقه از لطافت خاصی برخوردار است. این منطقه از شمال به بلوار لشکرک (ارتش) ، از غرب خیابان لنگری و شرق اتوبان امام علی و منطقه ازگل و از جنوب به اتوبان بابایی محدود می شود.دوغ اراج سوغات کجاست؟دوغ اراج سوغات کجاست؟

قنات اراج که از دیر باز باغات و زمینهای کشاورزی روستا را آبیاری می کرده است یادگاری از گذشته است که هنوز جاری است.

دوغ اراج سوغات کجاست؟

دوغ اراج سوغات کجاست؟

دوغ اراج

دوغ اراج که سمبل اراج و سوغات اراج بوده است هنوز در خاطره قدیمی های تهران باقی است و در روزگاری نه چندان دور مردم تهران برای نوشیدن این دوغ به این منطقه می آمده اند. اما امروزه جز خاطره ای از آن باقی نمانده است. عروجی (و نیز اُروجی) یکی از طایفه های اصلی این منطقه می باشد. اما از دیگر طایفه های روستا که در زمانهای دور از لواسان روستای آهار به این منطقه مهاجرت نموده اند می توان طایفه سیفان را نام برد.

همچنین از دیگر طافه های روستا قیدی می باشد.

در ضلع شرقی اراج ، محله ای قدیمی بنام اکبر آباد می باشد. نام این محله از نام شخصی بنام علی اکبر اثباتی گرفته شده و دلیل این نام گذاری این است که این فرد اولین کسی بوده است که از لواسان ، روستای برگ جهان ، به این منطقه مهاجرت نمود و مردم اراج به او دایی علی اکبر می گفتند.

در ضلع شمالی اراج محله لارک و باغات گیلاس لارک واقع شده است که در قدیم متعلق به هیلدا دانش ارفع همسر تیمسار حسن ارفع بوده است.

همچون دیگر روستاهای شیمران ، روستای اراج نیز برای خود قبرستانی داشته است که این قبرستان در ضلع شمال غربی و غرب این روستا قرار داشته است که هم اکنون میدان اراج و بخشی از خیابان و همچنین دبیرستان رضایی راد در آن واقع شده است.

بیوگرافی شما در سایت نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 26,267