در ادامه آموزش روش تهیه شربت آلبالو و شربت آلبالو در بطری و شربت آلبالو با هسته و طرز تهیه شربت آلبالو تصویری و زمان پخت شربت آلبالو و غلیظ شدن شربت البالو و دستور تهیه شربت آلبالو و مواد لازم شربت آلبالو و طرز تهیه شربت آلبالو و فوت و فن پخت شربت آلبالو خانگی و ترفندهای درست کردن شربت آلبالو و زمان تهیه شربت آلبالو و نکات مهم در تهیه شربت آلبالو خانگی را در نم نمک بخوانید.

طرز تهیه شربت آلبالو طبیعی خانگی به 2 روش مختلف :

شربت آلبالو یکی از بهترین و خوشمزه ترین شربت های مجلسی ایرانی است که در فصول گرم سال بسیار مورد توجه مردم عزیزمان قرار می گیرد این شربت دارای خواص فراوانی است که از مهمترین آن می توان به ضد عطش بودن آن اشاره کرد.پس با نم نمک همراه باشید تا طرز تهیه شربت آلبالو خانگی را به شما آموزش دهیم.طرز تهیه شربت آلبالو خانگی با 2 دستور + آموزش تصویریطرز تهیه شربت آلبالو خانگی با 2 دستور + آموزش تصویری

طرز تهیه شربت آلبالو

دستور تهیه شربت آلبالو خانگی روش اول:

در دستور تهیه شماره یک از خود آلبالو برای تهیه شربت آلبالو استفاده میکنیم.

مواد لازم تهیه شربت آلبالو:

مواد اولیه مقدار
آلبالو 500گرم
آب ولرم یک لیوان
شکر یک کیلو

دستور تهیه شربت آلبالو طبیعی:

مرحله اول

ابتدا آلبالو ها را درون قابلمه ای می ریزیم و با آب قابلمه را پر میکنیم و حدود 10 دقیقه صبر میکنیم و سپس آلبالو ها را آبکشی میکنیم و در ظرف جدا گانه نگهداری میکنیم.توجه داشته باشید که تمام برگ و چیز های اضافی که با آلبالو است را باید کامل تمیز کنید و به جز آلبالو خالص چیزی نماند.

مرحله دوم

در این مرحله باید دانه های آلبالو را خارج کنید برای این کار می توانید از هسته گیر استفاده کنید و اگر هسته گیر نداشتید باید به صورت دستی و دونه به دونه هسته آلبالو ها را خارج کنید و آلبالو ها را درون یک قابلمه مناسب بریزید.

مرحله سوم

سپس شکر موجود را درون قابلمه و لا به لای آلبالو ها میریزم و مدتی به آن استراحت می دهیم تا آلبالو ها به اصطلاح آب بیاندازد اگر آلبالو ها را به مدت چند ساعت درون یخچال نگهداری کنیم بهتر آب می اندازد.

مرحله چهارم

سپس قابلمه را از یخچال خارج کنید و روی شعله ملایم قرار دهید و یک لیوان آب ولرم را اضافه میکنیم و به خوبی هم می زنیم تا شکر آن کامل حل شود . توجه کنید که حرارت باید متوسط باشد چون اگر زیاد باشد آلبالو ها می سوزد و اگر کم باشد شربت آلبالو سیاه می شود.

مرحله پنجم

در این مرحله بعد از اینکه شکر به خوبی حل شد اگر کفی روی شربت مشاهده کردید آن ار با قاشق خارج کنید و بعد از حل شدن شکر 15 دقیقه زمان لازم است تا شربت جا بیفتد و آماده شود.

بعد از اینکه شربت آماده شد آن را از روی شعله بر میداریم و به وسیله صافی آلبالو ها و شربت آلبالو را جدا می کنیم. آلبالو ها رادر ظرفی بسته بندی کنید و در یخچال نگهداری کنید و در تهیه آلبالو پلو از آنها استفاده کنید و شربت آلبالو را هم میتوانید در ظروف شیشه ای نگهداری کنید و در هنگام سرو با چند تکیه یخ و آب خنک نوش جان کنید.

نحوه درست کردن شربت آلبالو

دستور تهیه شربت آلبالو خانگی روش دوم:

در این دستور تهیه از اب آلبالو برای تهیه شربت آلبالو استفاده میکنیم.

مواد لازم شربت آلبالو
  • آب آلبالو:4 لیوان(در حدود یک لیتر)
  • شکر:دو کیلو
  • وانیل:یک قاشق چایخوریشربت آلبالو
طرز تهیه شربت آلبالو

برای درست کردن این شربت خوشمزه باید آب آلبالو را با شکر مخلوط کنید و بگذارید تا چند ساعت بمانند و شکر کاملا در آب آلبالو حل شود.سپس آن را روی حرارت بالا قرار میدهیم تا به جوش بیاید و بعد از جوشیدن 15 الی 20 دقیقه همچنان روی حرارت قرار دهید تا با دمای ملایم به آرامی بجوشد و شربت غلیظ شود.

بعد وانیل را داخل شربت بریزید و بعد از چند جوش شربت را از روی حرارت بردارید.شربت خنک شده را از صافی رد کنید . شربت آلبالوی درست شده باید کاملا ته نشین شود.به مقدار لازم در لیوان بریزید و با آب سرد مخلوط کنید و هنگام سرو از چند تکه یخ استفاده کنید.

شربت آلبالو

نکته های درست کردن شربت آلبالو

هنگامی که آلبالو های شما مقداری ترش بود می تواند میزان شکر را بالا ببرید.

اگر مشاهده کردید که طعم شربت آلبالو باب میل تان آنچنان نیست می توانید از مقداری وانیل هم استفاده کنید.

درست کردن شربت آلبالو

جالبه بدونید آلبالو که پایه و اساس این شربت فوق العاده بی نظیر می باشد دارای :

  • برای درمان بی خوابی مفید است.
  • در پیشگیری از حملات قلبی و عروقی می تواند نقش موثری را ایفا کند.
  • پس از ورزش کردن نوشیدن آب آلبالو می تواند درد ناشی از کشیدگی ماهیچه ها را تسکین دهد.

نکات تکمیلی در مورد شربت آلبالو

شربت آلبالو جزو نوشیدنی - انواع شربت میباشد

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 3 ساعت و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30دقیقه میباشد .

شربت آلبالو را می توانید در وعده دسر - سرو کنید .

همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - میل کرد .

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 29,342