ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، شیر کاکائو کافی شاپی و طرز تهیه شیر کاکائو غلیظ بدون نشاسته و Chocolate milk و طرز تهیه شیر کاکائو مجلسی و طرز تهیه شیر کاکائو غلیظ نی نی سایت و طرز تهیه شیر کاکائو با خامه و طرز تهیه شیر کاکائو با نشاسته ذرت و طرز تهیه شیر کاکائو با خامه صبحانه و طرز تهیه شیر کاکائو با شکلات تخته ای و طرز تهیه شیر کاکائو بازاری در نم نمک.

مواد لازم برای تهیه شیر کاکائو کافی شاپی

شیر 4 لیوان
پودر کاکائو 3 قاشق غذاخوری
شکر 4 قاشق غذاخوری
نشاسته ذرت 1 قاشق غذاخوری

برای درست کردن شیر کاکائو در مقادیر متفاوت مواد رو دو برابر یا نصف کنید.طرز تهیه شیر کاکائو کافی شاپی مرحله به مرحلهطرز تهیه شیر کاکائو کافی شاپی مرحله به مرحله

طرز تهیه شیر کاکائو کافی شاپی

شیر کاکائو کافی شاپی

مرحله اول :

برای درست کردن این نوشیدنی خوشمزه ابتدا شیر سرد رو داخل قابلمه مناسبی می ریزیم. حالا پودر کاکائو و نشاسته ذرت رو داخلش کم کم الک کرده و با همزن دستی می زنیم ، تا نشاسته و پودر کاکائو کاملا در شیر حل بشه و به شکل گلوله گلوله نماند.

حالا شکر رو اضافه می کنیم. و دوباره هم می زنیم.

مرحله دوم :

بعد اینکه مواد کاملا داخل شیر حل شدند. قابلمه رو روی حرارت ملایم می گذاریم و مدام هم می زنیم.

مرتب با حرارت پایین هم می زنیم تا شیر به جوش بیاد و کمی غلیظ بشه. و خامی نشاسته از بین بره. اگر مرتب هم نزنید ممکنه ته بگیره.

توجه داشته باشید شیر کاکائو بعد از سرد شدن هم کمی غلیظ خواهد شد. پس زیاد هم روی حرارت نگه ندارید. به محض اینکه کمی غلیظ شد بردارید. معمولا 1-2 دقیقه بعد از به جوش اومدن شیر؛ شیر کاکائو غلیظ میشه.

اگر تمایل داشتید گرم بنوشید می تونید در لیوان سرو بریزید و با یک برش از کیک نوش جان کنید.

اگر هم میل داشتید سرد بنوشید یا برای زمان های دیگر نگهداری کنید؛ شیر کاکائو رو بعد از اینکه از داغی افتاد در بطری درب بسته بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

شیر کاکائو کافی شاپی

چند نکته مهم برای تهیه شیرکاکائو کافی شاپی :

1-عزیزان اگر شیر کاکائو رو در مقدار زیاد و برای نذری یا مراسمات مذهبی یا جشن ها و تولد ها درست می کنید ابتدا شکر و پودر کاکائو و نشاسته ذرت رو با یک سوم شیر مخلوط کنید. و بعد به مابقی شیر که روی حرارت هست اضافه کنید.

2-شیر کاکائو رو بدون نشاسته هم می تونید درست کنید. طرز تهیه اش شبیه مراحل بالاست. با این تفاوت که نشاسته داخلش وجود نداره و شیر کاکائو رقیق است.

3-نکته مهم در داشتن شیر کاکائو با کیفیت نوع کاکائویی است که استفاده می کنید. سعی کنید حتما از پودر کاکائو تیره رنگ و خوش عطر استفاده کنید.

4-در مراسمات مذهبی بهتره مقدار خیلی کم گلاب هم داخل شیر کاکائو بریزید. گلاب آرامش بخشه و باعث تسکین و تسلی خاطر میشه.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%

نظر دادن