در ادامه آموزش روش تهیه هندوانه گلاسه مجلسی و دستور تهیه هندوانه گلاسه و مواد لازم هندوانه گلاسه و طرز تهیه هندوانه گلاسه با رسپی خانگی و فوت و فن هندوانه گلاسه خانگی و راز خوشمزگی هندوانه گلاسه و ترفندهای درست کردن هندوانه گلاسه و زمان تهیه هندوانه گلاسه و نکات مهم در تهیه هندوانه گلاسه خانگی و تزیین هندوانه گلاسه را در نم نمک بخوانید.

طرز تهیه هندوانه گلاسه خوشمزه و خانگی

یک نوشیدنی خنک و بسیار گوارا که شاید شما را هم مثل ما یاد قدیم ها و یخ دربهشت های کودکی بیندازد.طرز تهیه هندوانه گلاسه خوشمزه و خانگیطرز تهیه هندوانه گلاسه خوشمزه و خانگی

هندوانه گلاسه

هندوانه می خواهیم و کمی گلاب ، و اگر هندوانه تان بی مزه بود ، کمی هم شکر (که من توصیه نمی کنم).

هندوانه را قاچ می کنید و تخمه هایش را درمی آورید. خیلی سخت نیست

کافی است هندوانه را از راهش قاچ کنید تا تمام تخمه های یک ردیف ، با یک حرکت کارد بریزد پایین

خیلی هم سخت نگیرید! حالا یکی دوتا تخمه هم از دست تان دررفت ، رفت!

تکه های هندوانه را بریزید توی نایلون و بگذارید توی فریزر تا یکی دو ساعتی -بسته به نوع فریزتان- بماند. می خواهیم هندوانه ها یخمکی شوند ، اما یخ نزنند. از فریزر درمی آوریم و می ریزیم شان توی مخلوط کن و یکی دو قاشق گلاب به آن اضافه می کنیم.

برای تابستان و مخصوصا ماه رمضان ، واقعا جگر آدم را جلا می دهد. می توانید هندوانه ها را برای چند روز داخل فریزر نگه دارید و دو ساعت قبل از مصرف ، از فریزر درآورید تا یخ آن ها باز شود و آماده ی مخلوط کردن. اما یادتان باشد وقتی مخلوط کردید ، باید سریع مصرف شود ، چون اگر بماند ، مزه اش برمی گردد.

می توانید با تکه ای از هندوانه یا برگ نعناع تزیینش کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.