در ادامه آموزش روش تهیه سوفله مرغ مجلسی و دستور تهیه سوفله مرغ و هویج و مواد لازم سوفله مرغ و هویج و طرز تهیه سوفله مرغ و هویج و فوت و فن سوفله مرغ و هویج خانگی و راز خوشمزگی سوفله مرغ و هویج و ترفندهای درست کردن سوفله مرغ و هویج و زمان تهیه سوفله مرغ و هویج و نکات مهم در تهیه سوفله مرغ و هویج خانگی و تزیین سوفله مرغ و هویج را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم برای سوفله مرغ و هویج

سوفله مرغ و هویجطرز تهیه سوفله مرغ و هویج با دستور خانگیطرز تهیه سوفله مرغ و هویج با دستور خانگی

طرز تهیه سوفله مرغ و هویج

قبل از هر کاری سینه مرغ را قیمه کرده و یا درسته بپزید و بعد از هم باز کنید و برای مزه دار شدن آن از پیاز و نمک و فلفل و یک قطعه دارچین استفاده کنید و در پایان پخت دارچین را دور بیندازید.

درزمانیکه مرغ در حال پختن است هویج خلال شده را با نمک بپزید و در ضمن آن سس را تهیه کنید .

برای تهیه سس اول پیاز را خیلی ریز رنده کنید و با کره کمی تفت دهید و بعد آرد و نمک وفلفل را اضافه کنید و دوباره کمی تفت بدهید و بعد شیر را آرام آرام اضافه کرده و مدام هم بزنید وقتی سس قوام لازم را پیدا کرد شعله را خاموش کنید. جعفری را هم ریز کنید و فلفل را هم به اندازه یک حبه قند ریز کنید .

بعد از اتمام این کارها فر را روشن کرده و روی آخرین درجه بگذارید و بعد از دو یا سه دقیقه روی درجه (350 فارنهایت ) یا (180درجه سانتیگراد ) ویا در فر هایی که شماره دارند روی شماره 4 تنظیم کنید .

بعد از انجام کارهای فوق نوبت تخم مرغ هاست که دانه دانه بشکنید و بعد سفیده و زرده را از هم جدا کنید و در دو ظرف جداگانه آنها را خوب بزنید طوری که زرده کاملاً رنگ روشن به خود بگیرد و سفیده هم مثل پنبه و سبک شود و زمانیکه همزن را از آن خارج میکنید از همزن نریزد ظرف پیرکسی را چرب و کمی پنیر رنده شده بریزید.

مواد را با سس مخلوط کنید و بعد زرده اضافه کنید و به هم بزنید و در آخر سفیده را اضافه کنید و آرام آرام هم بزنید و در ظرف پیرکس ریخته و سطح آنرا صاف کنید و پنیر رنده شده روی سطح سوفله بریزدو در فر روی پنجره اول بگذارید . نیم الی سه ربع ساعت برای پخت کافیست روی سوفله که طلایی شد نشان دهنده این است که سوفله آماده است .

طرز تهیه سوفله مرغ و هویج

نکات تکمیلی در مورد سوفله مرغ

سوفله مرغ جزو لازانیا و سوفله میباشد

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه

و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45دقیقه میباشد .

سوفله مرغ را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 25,477