ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه آموزش روش تهیه سوپ اسپانیایی مجلسی و دستور تهیه سوپ اسپانیایی و مواد لازم سوپ اسپانیایی و طرز تهیه سوپ اسپانیایی و فوت و فن سوپ اسپانیایی خانگی و راز خوشمزگی سوپ اسپانیایی و ترفندهای درست کردن سوپ اسپانیایی و زمان تهیه سوپ اسپانیایی و نکات مهم در تهیه سوپ اسپانیایی خانگی و تزیین سوپ اسپانیایی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم سوپ اسپانیایی :

  • یک پیمانه جو
  • یک پیمانه خرد شده پیاز
  • 2 پیمانه ریز خرد شده کلم
  • یک عدد قلم گوساله
  • یک پیمانه خرد شده ( به پیمانه کاملا فشرده) گشنیز
  • به اندازه کافی فلفل و نمک
  • 4 قاشق سوپخوری رب گوجه فرنگی
طرز تهیه سوپ اسپانیایی :

 ابتدا پیاز ، کلم و گشنیز را بطور جداگانه در آسیاب سبزی خورد کن آکا کاملا ریز کنید قلم را در ظرف گذاشته آب را به آن اضافه کرده و در روی حرارت می گذاریم ، پس از جوش آمدن آب قلم را خارج کرده و دوباره روی آن آب می ریزیم که دلیل این کار کف حاصل ازپخت قلم است. دو عدد پیاز داخل ظرف می ریزیم که بوی بد آن گرفته شود. جو ، پیازوکلم را داخل ظرف ریخته می گذاریم تا به مدت 2 ساعت خوب پخته شود.طرز تهیه سوپ اسپانیایی مجلسی و خانگیطرز تهیه سوپ اسپانیایی مجلسی و خانگی

سوپ اسپانیایی

سپس قلم را بر می داریم ، اگر سوپ رادر دیگ زودپز می پزیم ، کمی نمک می ریزیم که دیگ زودپزسیاه نشود. سپس رب گوجه فرنگی را اضافه می نماییم تا سوپ کاملا رنگ بگیرد. گشنیز ، فلفل و نمک را در آخرین مرحله پخت اضافه می نماییم و پس از چند بارجوش زدن و پختن سبزی ، سوپ حاضر است ( البته سبزی را نباید زیاد پخت تا رنگ سبز آن از بین نرود) .

در صورت تمایل برای تزئین کردن سوپ می توان از لیموی تازه استفاده کرد.

نکته :

بهتر است جو را از شب قبل خیس کنید و افزودن پیازنیز باعث می شود بوی کلم گرفته شود.

سوپ اسپانیایی

نکات تغذیه ای سوپ اسپانیایی :

این سوپ خوشمزه ویتامین های زیادی دارد و به دلیل دارابودن قلم ، کلسیم و پروتئین قابل توجهی دارد این سوپ خوشمزه یک غذای مناسب در شبهای سرد زمستان است که برای جلوگیری یا بهبود سرماخوردگی مفید می باشد ضمنا با این غذا آب لیموی تازه را که ویتامین c زیادی دارد فراموش نکنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن