ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، طرز تهیه فرنی اصفهان و طرز تهیه فرنی بیرونی و فرنی معروف اصفهان و بهترین فرنی اصفهان و فرنی فروشی اصفهان و فرنی اصفهان در تهران و طرز تهیه فرنی با شیره انگور و طرز تهیه فرنی ساده و طرز تهیه فرنی با نشاسته در نم نمک.

مواد لازم برای تهیه فرنی اصفهانی

  • آرد برنج 3 قاشق غذاخوری
  • آب یک لیوان
  • شیر یک لیوان
  • شیره انگور یا خرما یک قاشق غذاخوری
  • نشاسته ذرت 2 قاشق غذاخوری
  • هل ، گلاب ، پودر پسته به مقدار دلخواه

فرنی اصفهانیطرز تهیه فرنی معروف اصفهان با نشاسته و شیره انگورطرز تهیه فرنی معروف اصفهان با نشاسته و شیره انگور

پخت مرحله به مرحله و طرز تهیه فرنی اصفهان

برای تهیه یک فرنی خوشمزه به روش اصفهانی اول شیر را داخل یک قابلمه مناسب ریخته ، سپس آرد برنج را به قابلمه اضافه می کنیم. سپس به خوبی با قاشقی چوبی به هم می زنیم تا آرد برنج به طور کامل درون شیر حل شود و مواد با هم مخلوط و یکدست شوند.

جوشاندن شیر در طرز تهیه فرنی اصفهانی

در طرز تهیه فرنی اصفهان پس از اینکه آرد برنج درون شیر حل و یکدست شد ، قابلمه را روی حرارت متوسط قرار داده و صبر می کنیم تا شیر به نقطه جوش برسد. در همین حین در ظرفی دیگر نشاسته ذرت را با آب ترکیب و به خوبی هم زده تا نشاسته درون آب کاملاً حل و رنگ آب کدر و سفید شود.

ترکیب شیر با آب و نشاسته ذرت

پس از اینکه شیر قل خورد یا به عبارتی به نقطه جوش رسید ، ترکیب آب و نشاسته ذرت را به آرامی و ذره ذره به مواد درون قابلمه اضافه می کنیم. باید توجه داشت که در این مرحله لازم است با صبر و حوصله فرنی را به صورت مداوم هم بزنیم تا به غلظت و لعاب مناسب برسد یا به اصطلاح قدیمی ها قوام یابد.

فرنی اصفهانی

اضافه کردن پودر هل و گلاب در طرز تهیه فرنی اصفهان کاملاً اختیاری است ، ولی اگر دوست دارید فرنی شما طعم و عطر بهتری داشته باشد می توانید تقریبا حدود 1 تا 2 قاشق غذاخوری گلاب و نوک قاشق چای خوری پودر هل هم به فرنی اضافه کنید. البته برای طرز تهیه فرنی شیره اصفهان ، ترکیب شیره و هل طعم خاص و منحصر به فردی دارد که به یک بار امتحان کردنش می ارزد.

رسیدن به غلظت دلخواه

در اینجا باید توجه داشت که ترکیب گلاب و پودر هل را قبل از اینکه فرنی به لعاب و غلظت مناسب برسد باید اضافه کرده و با دیگر مواد به خوبی ترکیب کنیم. پس از اینکه فرنی تقریبا آماده شد و به غلظت دلخواه رسید ، می توانیم به سلیقه خود مقداری شیره میوه به آن اضافه کنیم. بعضی فرنی را در این مرحله از روی حرارت برمی دارند تا کمی خنک شود و به هنگام سرو به عنوان تزیین روی آن شیره خرما یا شیره انگور می ریزند. اینکه فرنی سرد یا گرم سرو شود کاملاً انتخابی است و بسته به سلیقه و ذائقه افراد دارد.

شاید بپرسید ترکیب فرنی با شیره انگور بهتر است یا شیره خرما ، باید گفت بهترین نوع شیره برای این فرنی شیره خرما است که طعم بی نظیری به این فرنی می دهد. در آخر می توان فرنی را با مغز پسته ، پودر هل و یا خود شیره تزیین کرده و آن را سرو کنید.

فرنی اصفهانی

شما می توانید برای خاصیت بیشتر بادام رنده یا پودر شده را به جای آرد برنج به این دستور پخت اضافه کنید و کلسیم روز خود را تامین کنید. البته که به جای شیره شما می توانید از شکلات صبحانه ، شکر ، عسل و شربت های دلخواه به عنوان چاشنی و شیرینی استفاده کنید. اما در آن صورت فرنی شما نه خاصیت آنچنانی دارد و نه طعم خاصی. پیشنهاد ما به شما استفاده از شیره انگور یا شیره خرما و یا حتی شیره توت برای تهیه این دسر بی نظیر و خوشمزه است.

توجه کنید فرنی هنگام سرد شدن کمی سفت خواهد شد. بنابراین دقت کنید زمانی که آن را از روی حرارت بر می دارید غلظت آن نه کم و نه زیاد باشد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن