در ادامه آموزش روش تهیه فرنی ساده مجلسی و طرز تهیه فرنی ساده خانگی با شیر و طرز تهیه فرنی ساده خانگی با نشاسته و طرز تهیه فرنی ساده خانگی برای نوزاد و طرز تهیه فرنی ساده خانگی بدون شیر و طرز تهیه فرنی ساده خانگی با آرد گندم و طرز تهیه فرنی با آرد گندم و طرز تهیه فرنی برای دو نفر و طرز تهیه فرنی برای 4 نفر و دستور تهیه فرنی ساده و مواد لازم فرنی ساده و طرز تهیه فرنی ساده با رسپی خانگی و فوت و فن فرنی ساده خانگی و راز خوشمزگی فرنی ساده و ترفندهای درست کردن فرنی ساده و زمان تهیه فرنی ساده و نکات مهم در تهیه فرنی ساده خانگی و تزیین فرنی ساده را در نم نمک بخوانید.

طرز تهیه انواع فرنی ساده خانگی

فرنی یک خوراکی شیرین و گونه ای پودینگ آبکی ست که در شبه قاره هند تولید می شود و از آنجا به کشورهای متعددی وارد شده است. فرنی معمولاً همراه غذای اصلی یا به عنوان دسر مصرف می شود.طرز تهیه فرنی ساده خانگی با آرد گندم ، آرد برنج و نشاستهطرز تهیه فرنی ساده خانگی با آرد گندم ، آرد برنج و نشاسته

فرنی یکی از وعده های خوراکی بسیار خوشمزه است که در گذشته به عنوان یک خوراکی چاق کننده شناخته می شد؛ ولی اکنون بر اساس پژوهش های جدید ، یکی از دسرهای مفید برای تناسب اندام است.

فرنی اگر شیرین نباشد ، می تواند گلو را نرم و صاف کند و آمادگی برای صرف شام و افطار را فراهم آورد. فرنی از آن دست خوراکی هایی است که زمان و مکان نمیشناسد و هر موقع از سال در هر فصلی در هر شرایطی و برای هر سنی خوشمزه و دلچسب است.

فرنی ساده

در سایت نم نمک شما را با چند روش طرز تهیه فرنی ساده خوشمزه آشنا خواهیم کرد. در این طرز تهیه ها فرنی با آرد برنج ، آرد گندم و فرنی با نشاسته آموزش داده می شود. همراه ما باشید.

طرز تهیه فرنی با آرد برنج برای دو نفر

آرد برنج الک شده 3 قاشق سوپ خوری
شیر 2 لیوان
گلاب 2 قاشق سوپ خوری
شکر 5 قاشق سوپ خوری
پودر دارچین و پودر پسته (برای تزیین) به مقدار دلخواه

فرنی ساده

دستور تهیه فرنی با آرد برنج :
 • برای تهیه فرنی ، ابتدا آرد برنج را الک کرده و سپس در کمی آب سرد حل کنید.
 • آرد برنج را به همراه شیر ، گلاب و شکر روی شعله اجاق گاز قرار دهید و مرتب فرنی را هم بزنید تا مایه به غلظت مورد نظر برسد.
 • سپس آن را از روی شعله بردارید و در ظرف مورد نظر ریخته و با دارچین تزئین کنید.
 • اگر می خواهید فرنی را با شیره یا عسل میل کنید ، شکر را از پخت فرنی حذف کنید.
 • بعد از آماده شدن ، در ظرف های مورد نظر بریزید و تزیین کنید.

فرنی ساده

نکات طرز تهیه فرنی با آرد برنج :
 • فرنی را بعد از آماده شدن حتما در محیط آشپزخانه خنک کنید و بعد داخل یخچال قرار دهید تا فرنی آب نیندازد.
 • بجای شکر و پودر قند میتوانید از عسل یا شیرین کننده های طبیعی دیگر استفاده کنید.
 • اگر دوست داشته باشید فرنی شما زعفرانی یا شکلاتی شود ، هنگام اضافه کردن آرد به آن ، کمی زعفران و یا پودر کاکائو اضافه کنید.
 • آرد برنج را حتما با آب سرد حل کنید تا گلوله گلوله نشود.
 • تازه بودن آرد برنج در رنگ و عطر فرنی تاثیر فوق العاده ای دارد.
 • در طول درست شدن فرنی ، حرارت باید همواره کم باشد و فرنی مدام هم زده شود.
 • برای تزیین فرنی میتوانید از دارچین ، گل سرخ ، خلال پسته ، بادام ، کنجد و یا هر چیزی که دوست دارید استفاده کنید.

مواد لازم فرنی با نشاسته

نشاسته 1 پیمانه
شیر 4 پیمانه
گلاب 1 پیمانه
شکر 1 پیمانه
هل خرد شده 1 قاشق غدا خوری
دستور تهیه فرنی با نشاسته :
 • در مرحله اول نشاسته ها را در یک کاسه بریزید و یک پیمانه آب به آن اضافه کنید و سعی کنید آن را حل کنید. کمی طول می کشد اما سعی کنید با حوصله این کار را انجام دهید.
 • بعد از حل شدن نشاسته در آب ، آن را به همراه 2 پیمانه شیر در یک قابلمه بریزید. قابلمه را بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید و خوب آن را با یک ملاقه هم بزنید تا نشاسته کلوخه ای و گلوله ای نشود. و در ادامه 2 پیمانه شیر باقی مانده را به به آرامی و کم کم به قابلمه اضافه کنید و مدام آن را هم بزنید.
 • بعد از اضافه کردن باقیمانده شیر به قابلمه نوبت به اضافه کردن گلاب ، شکر و هل خرد شده به مواد است. بعد از اینکه غلظت فرنی به اندازه دلخواه رسید آن را در یک کاسه زیبا بریزید و با دارچین ، مغز پسته و گل محمدی خشک شده تزیین کنید.(توجه کنید تا زمانی که فرنی کاملا خنک نشده در یخچال نزارید چون آب می اندازد.)
 • می توانید به جای شکر از نبات نیز استفاده کنید.
 • هل را پوست بکنید و دانه های هل را جدا کنید.

فرنی ساده

مواد لازم فرنی با آرد گندم

آرد گندم 1 قاشق غذا خوری
شیر 2 پیمانه
کره 50 گرم
شکر 1 قاشق غذا خوری
طرز تهیه فرنی با آرد گندم :

ابتدا یک قابلمه مناسب را تهیه کنید و آرد را به همراه شیر در آن بریزید و خوب هم بزنید تا کاملا حل و یکدست شود. شکر و 4 پیمانه آب را به قابلمه اضافه کنید و سپس مواد را توسط یک ملاقه چوبی خوب هم بزنید تا شکر به خوبی حل شود.

در ادامه قابلمه را بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا شیر به جوش بیاید. سپس کره را به قابلمه اضافه کنید و خوب آن را هم بزنید.

فرنی ساده

بعد از اینکه فرنی به غلظت مناسب رسید آن را از روی اجاق گاز پایین بیاورید و در یک ظرف مناسب بریزید و با دارچین ، مغز پسته و گل محمدی خشک شده تزیین کنید.

مواد لازم فرنی مجلسی :

آرد برنج 2 قاشق غذا خوری
شیر نیم لیتر
گلاب 2 قاشق سوپ خوری
پودر ژلاتین 1 پیمانه
شکر 3 قاشق غذا خوری
طرز تهیه فرنی مجلسی :

در مرحله اول تهیه فرنی مجلسی پودر ژلاتین را در یک شیر جوش بریزید و یک پیمانه آب به آن اضافه کنید و سپس بر روی اجاق گاز با حرارت خیلی کم قرار دهید تا پودر ژلاتین در آب حل شود. در این مرحله مرتب هم بزنید.

در مرحله بعد آرد برنج را به همراه شیر در یک قابلمه بریزید و سعی کنید آرد برنج را در شیر حل کنید. سپس گلاب را به همراه شکر به قابلمه اضافه کنید و با یک ملاقه خوب مواد را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس قابلمه را بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید و مدام مواد را هم بزنید تا ته نگیرند.

بعد از آماده شدن فرنی آن را از روی اجاق گاز بردارید و بگذارید تا سرد شود. در ادامه پودر ژلاتین را به فرنی اضافه کنید. نکته مهم این است که فرنی باید حتما سر شده باشد که پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید. در غیر این صورت فرنی خراب می شود. و اصطلاحاً می بُرد.

فرنی ساده

و در نهایت فرنی را داخل قالب بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا فرنی خودش را ببندد.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن