در ادامه آموزش روش تهیه فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی مجلسی و دستور تهیه فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی و مواد لازم فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی و طرز تهیه فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی با رسپی خانگی و فوت و فن فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی خانگی و راز خوشمزگی فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی و ترفندهای درست کردن فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی و زمان تهیه فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی و نکات مهم در تهیه فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی خانگی و تزیین فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

  • خمیر یوفکا مثلثی 6 ورق
  • خرما 18 عدد
  • گردو خرد شده 100 گرم
  • زرده تخم مرغ 1 عدد
  • کره ذوب شده به میزان کافی
  • کنجد زرد و سیاه مقداری برای تزیین
طرز فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

برای تهیه فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی اولین کاری که باید انجام دهید این است که هسته های خرما را در بیاورید. سپس باید آن ها را له کنید. اگر بتوانید پوست خرماها را نیز بگیرید خیلی بهتر است.فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثیفینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

خمیر یوفکا را روی یک سینی پهن کنید و با قلمو روی آن کره ذوب شده بمالید تا خمیر کمی مرطوب شود. سپس مقداری از خرما های له شده را روی قسمت بالایی خمیر پهن کنید.

مقداری گردوی خرد شده روی خرما ها بریزید و خمیر را بپیچید.

فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

پس از پیچیدن نان ها ، آن ها را داخل کره ذوب شده بغلتانید و روی سینی فر بچینید.

فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

در انتها زرده تخم مرغ را خوب بزنید و با قلمو روی نان ها بمالید و سپس روی آن ها کنجد بریزید.

فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

وقتی همه این کارها را انجام دادید سینی را درون فری که از قبل با درجه حرارت 180 درجه سانتی گراد روشن کرده اید قرار دهید. تقریبا بین 15 تا 25 دقیقه طول می کشد تا نان خرمایی ها آماده شوند. چون خمیر یوفکا بسیار نازک بوده و احتیاج به زمان زیادی برای پخت ندارد ، همینکه خمیر طلایی شود نان ها آماده هستند.

فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

نکات کلیدی برای تهیه فینگر فود با خمیر یوفکا مثلثی

  • وقتی می خواهید از خمیر یوفکا استفاده کنید 12 ساعت قبل از شروع کار آن را از فریزر خارج کرده و داخل یخچال بگذارید و یکی دو ساعت قبل از استفاده آن را در دمای محیط بگذارید تا یخ آن آب شود. بهتر است بایک تیغ یا چاقوی تیز یک شکاف روی بسته آن ایجاد کنید تا هوای خیلی کمی وارد بسته شود ، اما درب بسته خمیر را باز نکنید.
  • می توانید به جای گردو خرد شده از پسته پودر شده داخل نان خرمایی استفاده کنید.
  • اگر دوست داشته باشید می توانید روی خرماها نیز کنجد نیز بریزید. با این کار نان خرمایی ها هم خوشمزه تر و هم مقوی تر می شوند.
  • اگر بخواهید خرما ها را پوست بگیرید آن ها را داخل آب گرم بگذارید و به راحتی پوست آن ها را بگیرید.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.