آیا میدانید پتاژ  و کنسومه چیست و چه تفاوتی بین سوپ و پتاژ است؟ با نم نمک همراه باشید تا شما را با انواع پتاژ و کنسومه آشنا کنیم.

پتاژ و کنسومه چیست و چه تفاوتی بین سوپ و پتاژ است؟

پُتاژ (Potage) یک نوع سوپ غلیظ و مغذی است که بهتر است در وعده ناهار از آن استفاده شود. در انواع پتاژ ، معمولا از موادی همچون آرد ، سبوس ، خامه ، زرده تخم مرغ و پوره ی حبوبات و گاهی از دو سه مورد به صورت همزمان ، برای غلیظتر شدن سوپ استفاده می شود.تفاوت سوپ ، پتاژ و کنسومه چیست؟ + انواع پتاژتفاوت سوپ ، پتاژ و کنسومه چیست؟ + انواع پتاژ

فرق سوپ و پتاژ

فرق سوپ و پتاژ

انواع پتاژ

پتاژ ها بطور کلی به سه دسته تقسیم می شوند :

  1. پتاژ هایی که کمی رقیق هستند و به آنها کنسومه می گویند.
  2. پتاژ هایی که غلظت آنها بوسیله پوره حبوبات یا سبزی های خرد شده تأمین می شود و نوع اسم آنها با نام پوره یا سبزی تغییر می کند.
  3. پتاژ هایی که به وسیله سبزی صاف کرده یا سس سفید به آن غلظت می دهند.
کنسومه چیست؟

کنسومه یکی از انواع سوپ ها می باشد که از پتاژ رقیقتر و از سوپ معمولی غلیظتر است. کنسومه به معنای «سوپ صاف شده» همانطور معنای «کامل» دارد. در این نوع سوپ چربی بسیار کم است و گوشت و سبزیجات تازه به همراه سفیده تخم مرغ زده شده با یکدیگر مخلوط می شود. به این مخلوط گوشت گاو و ماهی و غیره نیز اضافه شده بر روی حرارت به مدت طولانی پخته می شود. چربی ای که در طی مدت پخت بر سطح سوپ می آید به دقت جدا شده و به دور انداخته می شود. سوپ پس از پخت از الک گذرانده شده و صاف می شود.

کنسومه معمولا بوسیله ی آرد ، سبوس ، خامه ، زرده تخم مرغ و پوره ی جبوبات غلیظ می شود.

در اکثر دستورات غذایی سوپها ، پتاژها و کنسومه ها می توان از خامه و زرده تخم مرغ استفاده نمود. مصرف این مواد برای خوشمزه تر کردن غذا است.

نام دیگر پتاژ چیست؟

نام دیگر پتاژ چیست؟

رژیم غذایی کاهش وزن و یا بیماری قلبی و چربی خون بالا ، از ریختن مواد مذکور خودداری نمایید.در صورت تمایل می توانید از سیر له شده نیز برای طعم دادن به پتاژها استفاده کنید.

این مطلب مفید بود؟
(10 رای)
88%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی