در ادامه آموزش روش تهیه پیراشکی با خمیر یوفکا مجلسی و دستور تهیه پیراشکی با خمیر یوفکا و مواد لازم پیراشکی با خمیر یوفکا و طرز تهیه پیراشکی با خمیر یوفکا با رسپی خانگی و فوت و فن پیراشکی با خمیر یوفکا خانگی و راز خوشمزگی پیراشکی با خمیر یوفکا و ترفندهای درست کردن پیراشکی با خمیر یوفکا و زمان تهیه پیراشکی با خمیر یوفکا و نکات مهم در تهیه پیراشکی با خمیر یوفکا خانگی و تزیین پیراشکی با خمیر یوفکا را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم پیراشکی با خمیر یوفکا :

روش تهیه پیراشکی با خمیر یوفکا :

پیراشکی با خمیر یوفکاطرز تهیه پیراشکی با خمیر یوفکاطرز تهیه پیراشکی با خمیر یوفکا

سیب زمینی ها را نگینی ریز کرده و به خوبی درون روغن سرخ میکنیم.

فلفل دلمه ریز شده ، گوشت ، سوسیس ریز شده و پیاز را نیز به سیب زمینی اضافه کرده و همه را با هم به خوبی سرخ میکنیم ، سپس نمک ، فلفل قرمز ، زردچوبه و رب را به مواد اضافه کرده و مجدادا به خوبی همه را مخلوط کرده و سرخ میکنیم.

خمیر یوفکای را از فریزر خارج کرده و میگذاریم تا از حالت انجماد خارج شود . (برای استفاده از خمیر یوفکای منجمد شده بهترین راه این است که حداقل 12 ساعت قبل از استفاده ، خمیر را از فریزر خارج کرده و درون یخچال نگهداری کنیم تا خمیر به آرامی از حالت انجماد خارج شود ، این کار باعث می شود تا سطح خمیرهای داخل بسته کمتر خیس شده و خمیر راحت تر بصورت لایه لایه شود و یا اینکه یک تا دو ساعت قبل از مصرف بسته را از فریزر خارج کرده و در دمای محیط قرار داده و در روی بسته با تیغ یک شکاف 3 تا 4 سانتی ایجاد کنید تا هوا به مقدار بسیار جزیی وارد بسته شود . در نظر داشته باشید که درب بسته را باز نکنید) .

پیراشکی با خمیر یوفکا

یک لایه از خمیر را برداشته و سطح آن را کاملا به کره ذوب شده آغشته میکنیم ، سپس لایه دوم را برداشته و روی لایه اول قرار میدهیم و آن را نیز مطابق قبل به خوبی مرطوب میکنیم این کار را برای چهار لایه دیگر نیز تکرار میکنیم تا در نهایت شش لایه یوفکا چرب شده بر روی هم داشته باشیم

مقداری از مواد را داخل خمیر میریزیم.

یک طرف خمیر را به طرف دیگر برگردانده به طوری که حدود نیم ساعت دو لبه فاصله داشته باشد (لایه زیرین خمیر جلو باشد) ، سپس یک دست خود را بر روی لبه بالایی میگذاریم و با دست دیگر لبه زیر را مطابق تصویر تا میدهیم.

تمامی پیراشکی ها را به همین ترتیب آماده میکنیم .

پیراشکی ها را درون فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه سانتی گراد قرار داده تا سطح خمیر طلایی شود و یا آن ها را درون روغن سرخ میکنیم .

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.