ادویه برای خوشمزه شدن مرغ و بهترین طعم دهنده مرغ و ادویه برای خوشمزه شدن مرغ کبابی و ادویه مرغ مجلسی و ادویه مرغ ربی و طریقه مصرف ادویه مرغ و مزه دار کردن مرغ مجلسی نی نی سایت و چگونه مرغ را طعم دار کنیم برای کباب و بهترین ادویه برای خوشمزه شدن مرغ و ادویه برای خوشمزه شدن مرغ نی نی سایت و بهترین طعم دهنده مرغ و ادویه برای خوشمزه شدن مرغ کبابی و ادویه مرغ مجلسی و ادویه مرغ ربی و طریقه مصرف ادویه مرغ و مزه دار کردن مرغ مجلسی نی نی سایت و چگونه مرغ را طعم دار کنیم برای کباب در نم نمک.

بهترین طعم دهنده برای خوشمزه شدن مرغ مجلسی

در ادامه بهترین ادویه برای خوشمزه شدن مرغ و بهترین طعم دهنده های مرغ را به شما معرفی می کنیم.بهترین ادویه برای خوشمزه شدن مرغ مجلسیبهترین ادویه برای خوشمزه شدن مرغ مجلسی

ادویه مرغ

ادویه های مناسب برای مرغ

گیاهان معطر زیادی برای این کار مناسبند اما بهترین اونها ریحان ، جعفری ، آویشن ، پونه کوهی و رزماری هستن.

ادویه های مناسب پودر سیر ، پودر پیاز و نمک ، پاپریکا ، فلفل قرمز و فلفل سیاه هستن.

اگه میخواید مزه ها رو در این ترکیب بیشتر کنید از گیاهان معطر و پاپریکا به نسبت بیشتری استفاده کنید و اگه میخواید مرغتون تند تر باشه از فلفل قرمز بیشتری استفاده کنید.

مزه دار کردن مرغ برای غذاهای ایرانی

برای غذاهای ایرانی قضیه کمی متفاوت هست. بهترین ادویه های مرغ در غذاهای سنتی مون مثل خورشت ها و خوراک ها و قاطی پلو ها شامل نمک و فلفل و زردچوبه و دارچین هست. مرغ رو به زردچوبه و دارچین کاملا آغشته کنید و در اکثر خورشت ها در روغن با حرارت متوسط سرخ کنید.

ادویه مرغ

چه مقدار از چاشنی استفاده کنیم؟

خوبه برای حدود نیم کیلو مرغ یک قاشق غذاخوری از چاشنی استفاده کنید. دقت کنید که چاشنی رو کم کم اضافه کنید و مطمئن بشید که چاشنی کاملا به خورد مرغ رفته باشه.

چاشنی رو بهتره قبل از پخت اضافه کنیم یا بعد از پخت؟

برای طعم دار شدن و خوشمزه تر شدن مرغ بهتره چاشنی رو حداقل نیم ساعت قبل از پخت بهش اضافه کنیم. البته میتونید بعد از پخت مرغ هم بهش مقداری چاشنی اضافه کنید اما ادویه های بعد از پخت اضافه شده روی سطح مرغ باقی میمونه و وارد بافتش نمیشه.

چه مدت میتونیم ادویه ها رو نگهداری کنیم؟

اگه میخواهید ادویه ای که استفاده میکنید در بهترین حالت طعم دهندگی خودش باشه بهتره خودتون مواد رو پودر کنید و تا سه ماه در ظرف شیشه ای و در دار نگهداری کنید. هرچی جای ادویه ها خشک و خنک باشه طعمش و عطرش بهتر حفظ میشه.

ادویه مرغ

طرز تهیه چاشنی مرغ
  • یک قاشق غذاخوری نمک
  • نصف قاشق غذاخوری فلفل سیاه
  • یک و نیم قاشق غذاخوری پودر پاپریکا
  • یک و نیم قاشق غذا خوری پودر سیر
  • یک قاشق غذا خوری پودر پیاز
  • نصف قاشق غذاخوری آویشن
  • یک قاشق غذاخوری جعفری
  • نصف قاشق غذاخوری پونه کوهی
  • نصف قاشق غذاخوری پاپریکا
  • نوک قاشق غذاخوری فلفل قرمز(اختیاری)

همه مواد رو با هم مخلوط و پودر کنید و در یک ظرف در دار در جای خنک و تاریک به مدت 3 ماه نگه دارید.

ادویه ها رو چه اندازه پودر کنیم؟

من ترجیح میدم از این ادویه ها ، گیاهان معطر و پاپریکا کمی درشت تر از بقیه باشن. ادویه ها رو جداگانه پودر میکنم که میزان پودر شدنش قابل کنترل باشه. بعضی رو با هاون پودر میکنم که عطر و طعمشون بهتر حفظ بشه.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن