در ادامه آموزش روش تهیه املت اسپانیایی بدون فر مجلسی و دستور تهیه املت اسپانیایی بدون فر و مواد لازم املت اسپانیایی بدون فر و طرز تهیه املت اسپانیایی بدون فر با رسپی خانگی و فوت و فن املت اسپانیایی بدون فر خانگی و راز خوشمزگی املت اسپانیایی بدون فر و ترفندهای درست کردن املت اسپانیایی بدون فر و زمان تهیه املت اسپانیایی بدون فر و نکات مهم در تهیه املت اسپانیایی بدون فر خانگی و تزیین املت اسپانیایی بدون فر را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم املت اسپانیایی بدون فر

گوجه فرنگی 6 عدد
تخم مرغ 4 عدد
شیر ½ استکان
پنیر پیتزا 100 گرم
سیر 2 حبه
پیازچه و جعفری 1 دسته متوسط
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه املت اسپانیایی

املت اسپانیاییطرز تهیه املت اسپانیایی بدون فرطرز تهیه املت اسپانیایی بدون فر

برای تهیه املت اسپانیایی خوشمزه در ابتدای کار پوست گوجه فرنگی ها را می گیریم ، سپس آنها را به صورت ورقه ای خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری کره یا روغن به تابه می افزاییم.

در این مرحله گوجه فرنگی ها را به تابه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا آب اضافی شان کشیده شود. در همین حین مقداری نمک به صورت پخش روی گوجه فرنگی ها می ریزیم ، سپس آنها را به صورت یکدست در کف تابه می چینیم.

حالا تخم مرغ ها را درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با چنگال یا همزن دستی به خوبی مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود ، سپس شیر را به همراه مقداری نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به کاسه اضافه می کنیم.

املت اسپانیایی

در این مرحله سیر را رنده می کنیم و به کاسه اضافه می کنیم ، سپس پیازچه و جعفری را به صورت نگینی ریز خرد کرده و آنها را نیز به همراه پنیر پیتزا به کاسه می افزاییم و مواد را مجددا مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود.

حالا مخلوط تخم مرغ را روی گوجه فرنگی ها می ریزیم و درب تابه را می گذاریم تا تخم مرغ بپزد. پس از اینکه تخم مرغ خودش را گرفت ، درب تابه را باز می کنیم ، سپس یک بشقاب روی درب تابه قرار داده و املت را روی بشقاب بر می گردانیم.

در این مرحله املت را به صورت بر عکس درون تابه بر می گردانیم و اجازه می دهیم سمت دیگرش نیز سرخ شود. در آخر املت را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و به صورت دلخواه برش زده و به همراه نان سرو می کنیم.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن