در ادامه آموزش روش تهیه بویون مجلسی و بویون پیاز چیست و دستور تهیه استاک و مواد لازم بویون و طرز تهیه استاک با رسپی خانگی و فوت و فن بویون خانگی و راز خوشمزگی استاک و ترفندهای درست کردن بویون و زمان تهیه استاک و نکات مهم در تهیه بویون خانگی و تزیین استاک را در نم نمک بخوانید.

بویون یا استاک چیست و چگونه تهیه می شود؟

بویون یا استاک نوعی روش پخت غذا و اشپزی است که در ان بعد از پخت غذا آنرا صاف کرده و عصاره ان خورده می شود . این نوع غذا متناسب کودکان و کهنسالان و افراد بیمار است که نیاز به مواد غذایی و مغذی بدون نیاز به جویدن باشد . در این روش همه مواد غذایی مثل گوشت و سبزیجات و دیگر مواد باهم ترکیب شده و پس از اماده شدن مواد جامد از ان جدا شده و مایعات و عصاره ان استفاده می شود .بویون یا استاک چیست و چگونه تهیه می شود؟بویون یا استاک چیست و چگونه تهیه می شود؟

اگر بخواهیم به تعریف کلی بویون بپردازیم باید بگوییم به معنای عصاره انواع گوشت ها شامل گوشت قرمز مرغ ماهی و مقداری از سبزیجات است.

که بعد از پخت و پز این مواد از صافی گرفته می شوند و آب آنها یا اصطلاحاً عصاره آنها گرفته می شوند .

استفاده از بویون برای افرادی که دچار ضعف بدنی هستند یا اینکه نمی توانند غذا را بخورند همچنین بعد از عمل ها و جراحت ها بسیار مفید خواهد بود.

بویون یا استاک

استاک یکی از ارکان مهم آشپزی است ، به جرأت می توان گفت در بعضی غذاها یک استاک اصولی 50% طعم و کیفیت غذاست.

از استاک در تهیه سوپ ، آش ، پاستا ، و سس ها استفاده میشه

انواعِ استاک؛ استاک گوشت ، مرغ ، ماهی ، سبزیجات و یه استاک حرفه ای به نام استاک قهوه ای

طرز تهیه استاک مرغ

اسکلت مرغ رو داخل قابلمه ریخته و آب سرد روش میریزیم.

بویون یا استاک

مایر پوی و بوک گارنی اضافه میکنیم و روی شعله کم میگذاریم تا آرام آرام به نقطه جوش برسد ، کفی که روی آب می آید را میگیریم ، با در بسته 3 تا 4 ساعت میگذاریم تا بپزه ، بعد از صافی عبور داده داخل یخچال خنک کنید . جربی که روی آب میبندد را بگیرید و داخل ظرفهای کوچک ریخته و نگهداری کنید . این استاکها بلافاصله قابل استفاده هستند. در یخچال 4 تا5 روز و در فریزر 3 ماه قابل نگهداری هستند.

بویون یا استاک

مایر پوی؛به سبزیجات هویج ، پیاز ، ساقه کرفس ، تره فرنگی گفته میشه؛ که در مقالل حرارت مقاوم هستند و لِه نمیشوند

بوک گارنی؛شامل فلفل سیاه نکوبیده ، ساقه جعفری(چند عدد) ، برگ بو(2 عدد) ، آویشن تازه(یک شاخه) و چند عدد فلفل بهار

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.