در این بخش از آشپزخونه نم نمک با احترام به درخواست شما کاربران نم نمکی عزیز در رابطه با ارائه نکات پخت مربا چند راهنمایی برای تهیه موفقیت آمیز مربا را آورده ایم که کلیت دارد و برای تهیه هر نوع مربایی می توانید از آنها استفاده کنید.

ترفندها و نکات مهم و کلیدی برای پختن مربا برای حرفه ای ها

مرباهای خانگی بیشتر و بیشتر مرسوم می شوند هنگامی که شما آن را می چشید ، در برابرش غیر قابل مقاومت می شوید. تهیه مرباهای خودتان در خانه مزایای بسیاری دارد اول ، شما می توانید مقدار قند اضافه شده به میوه را کنترل کنید و سپس ، مطمئن هستید که هیچ مواد افزودنی ای در آن وجود ندارد و مهمتر از همه ، شما می دانید که مربایتان از میوه تهیه شده است. اما ساخت مربای خوشمزه می تواند برخی از مشکلات را داشته باشد ، بنابراین در این بخش از آشپزخونه نم نمک با احترام به درخواست شما کاربران نم نمکی عزیز در رابطه با ارائه نکات پخت مربا چند راهنمایی برای تهیه موفقیت آمیز مربا را آورده ایم که کلیت دارد و برای تهیه هر نوع مربایی می توانید از آنها استفاده کنید.ترفندها و فوت و فن تهیه مربا برای حرفه ای هاترفندها و فوت و فن تهیه مربا برای حرفه ای ها

نکاتی دانستنی از نحوه پختن مربا

بهترین نکات پخت مربا برای حرفه ای ها

نکات پخت مربای خوشمزه و لذیذ بدون کپک و شکرک

1. شیشه های استریلیزه :

از ظرف های خود باید کاملا اطمینان داشته باشید که داری طول عمر خوبی هستند. برای انجام این کار ، ظرف های شیشه ای را در آب جوش حداقل 10 دقیقه خیس کنید. ظرف ها را در آب بگذارید تا خنک شوند. سپس می توانید شیشه ها را با یک چنگال یا یک وسیله ای بردارید (همچنین برای جلوگیری از آلودگی مجدد استریل می شوند).

بطری های شیشه ای را بر روی یک حوله تمیز بگذارید به همین ترتیب برای درب ها نیز همین کار را ادامه دهید ، زیرا آنها تمایل دارند سریع تر تیره شوند.

شیشه مناسب مربا

نکات کاربردی در پخت یک مربای بدون نقص

2. دانه ها و پوست :

قبل از هرچیز باید دقت کنید که میوه هایی که برای تهیه ی مربا انتخاب می کنید سالم و تازه و بدون لک و کرم زدگی باشند. اگر میوه های شما ارگانیک هستند ، می توانید به طور طبیعی پوست آنها را برای تهیه مربای خود نگه دارید. در غیر اینصورت ، بهتر است آنها را پوست بکنید.

پس از پوست کندن ، میوه ها را در آب سرد بشویید و سپس به قطعات کوچک ببرید تا برای پخت آماده شوند. شما همچنین باید بخش هایی را که خراب یا آسیب دیده اند بردارید ؛در مورد دانه ها ، نیازی برای برداشتن آنها نیست.

دانه سیب ، مرکبات یا توت غنی از پستین هستند که ضخیم کننده طبیعی است پس برای هضم بهتر دانه ها ، یک ترفند ساده وجود دارد ، اول رزبرری یا تمشک را فریز کنید ، تمشک یا سایر انواع توت ها را ، و سپس آنها را برای تهیه مربا بردارید ؛ این مرحله دانه ها را می شکند و آنها را کمتر سفت و سخت می کند. در این صورت شما کمتر متوجه سختی آنها می شوید.

چگونه مربا بپزم؟

دانستنی ها و نکات پخت انواع مربا

نکاتی خارق العاده برای پخت یک مربای خوشمزه

3. شکر :

برای تعیین مقدار مناسب شکر برای حفاظت مناسب از مربایتان ، بهتر است قبل از افزودن شکر ، میزان میوه را وزن کنید بر این اساس ، مقدار متناسب مورد نیازتان را اضافه کنید. اگر قصد دارید مربایتان را سریع تر بخورید ، می توانید مقدار کمی از شکر را به منظور حفظ طعم اسیدیته میوه ها کاهش دهید.

اما در این مورد ، مربا زمان کمی کمتری خواهد ماند. به طور کلی ، توصیه می شود برای یک کیلو میوه ، یک کیلو شکر را اضافه کنید ، اما اگر میوه شما بسیار شیرین بود ، می توانید این مقدار را کاهش دهید که اغلب 700 گرم شکر برای هر کیلوگرم میوه مناسب خواهد بود.

میزان شکر مربا

اندازه دقیق شکر در پخت مربا و نکات دانستنی آن

4. درب ظرف را هنگام پخت مربا نگذارید :

هنگام پخت مرباها به جز مربای به نباید درب ظرف را بگذاریم چراکه باعث می شود رنگ مربا تغییر کند .

5. نکات زمان مناسب اضافه کردن اسانس در پخت مربا را بدانید :

اسانسی که برای معطر کردن مربا استفاده می شود باید در اواخر پختن مربا به محتویات افزوده شود تا عطر مورد نظر شما را حفظ کند.

نکات درست کردن مربای خوشمزه

نکاتی درباره اسانس در پخت مربا

نکات پخت مربا

6. بهترین ظرف برای پخت مربا :

تجربه ثابت کرده است که ظرف مورد نظر برای پخت مربا مهم است و شما انواع مرباها به جز مربای به که باید داخل ظرف مسی پخته شود را باید داخل ظرف لعابی یا تفلون درست کرد.

7. جلوی شکرک زدن مربا رو بگیرید :

دلیل اینکه مربا شکرک زده جوشیدن زیاد است که برای رفع آن باید مقداری آب جوش داخلش بریزید و مربا را دو سه جوش دهید تا یکدست و شکرک رفع شود.

ظرف مربا و شکرک های آن

نکاتی از شکرک زدن مربا در پخت مربا

8. مربا را نباید گرم در شیشه بریزیم :

بهترین کار این است که مربا را بعد از آنکه پخته شد یک شب نگهداریم ، سپس آن را داخل شیشه بریزیم چراکه بعد از یک شب معلوم می شود که شربت آن رقیق است یا غلیظ. دقت داشته باشید که مربا را بعد از آماده شدن و سرد شدن ، باید داخل شیشه ی در بسته و در جای خنک نگهداری کرد.

قوام مربا

نکاتی حرفه ای در پختن مربای بی نقص

نکات پخت مربای خوشمزه بدون کپک و شکرک

9. کپک زدگی مربا را رفع کنید :

اگر مربا بعد از مدتی کپک زد به چند دلیل است یا آب آن زیاد بوده و شربت مربا به اندازه کافی غلیظ نشده یا شکر آن کم بوده که باید در این صورت مقداری شکر روی آن بریزید و اجازه دهید مجددا چند جوش بزند تا غلیظ شود.

جلوگیری از کپک مربا

نکات پخت مربا و از بین بردن کپک در مربای خانگی

10. به قوام شربت مربا دقت کنید :

قوام شربت مربا بسیار مهم است و برای آنکه متوجه شویم شربت قوام آمده کمی از شربت را با قاشق بر میداریم و اجازه می دهیم تا سرد شود ، اگر شربت حالت کشدار مانند عسل بود و به سختی از قاشق ریخته شد قوام آن خوب است.

بیوگرافی شما در سایت نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 27,787