با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم و دسر توت فرنگی فریز شده با بیسکویت و با توت فرنگی چی درست کنم و دسر با توت فرنگی یخ زده و با توت فرنگی چی درست کنم نی نی سایت و دسر توت فرنگی با بیسکویت پتی بور و دسر با توت فرنگی و موز و کوکی توت فرنگی و دسر توت فرنگی با نشاسته در نم نمک.

با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم؟

توت فرنگی های منجمد شده بعد از آب شدن معمولاً بافت محکم و منسجم خود را از دست می دهند و کمی تیره و سست می شوند. از همین رو معمولاً از آن ها برای تهیه دسرهای پختنی یا به صورت میکس شده استفاده می شود.با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم؟با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم؟

برای استفاده از توت فرنگی یخ زده حتماً نباید صبر کنید تا توت فرنگی ها آب شوند ، می توانید به همین صورت منجمد شده از آن ها برای تهیه دسرها و نوشیدنی های مختلف نیز استفاده کنید.

توت فرنگی منجمد شده برای تهیه انواع پای ، کمپوت ، مربا ، کیک ، اسموتی ، نان ، تارت ، شیک ، شربت توت فرنگی ، مارمالاد بسیار مناسب هستند و طعم فوق العاده ای به دسرها می بخشند.

البته از توت فرنگی فریز شده می توانید در تهیه سالاد استفاده هم کنید یا در کنار پنکیک و به عنوان صبحانه مصرف کنید ، در کنار لیوان شربت قرارش دهید یا یک تارت خوشمزه بپزید. حتی می توانید برای خنک شدن نوشیدنی ها ، به جای قالب یخ ، از توت فرنگی یخ زده استفاده کنید. امروز در سایت نم نمک می خواهیم روش تهیه 7 خوراکی خوش طعم که با توت فرنگی فریز شده تهیه می شوند را آموزش دهیم.

1. مربای توت فرنگی

با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم؟

برای تهیه مربا با توت فرنگی باید نیم کیلوگرم توت فرنگی منجمد را با دو سوم فنجان شکر در یک تابه ریخته و با هم مخلوط کنید. یک سیب بزرگ را پوست کنده و روی توت فرنگی ها رنده کنید. مخلوط را روی حرارت متوسط قرار دهید تا شکر در آب میوه ها حل شود. سپس اجازه دهید تا مخلوط میوه ها بین 10 تا 15 دقیقه بپزند تا مربا غلیظ شود. در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آب لیموی تازه را به ترکیب اضافه کرده و هم بزنید. مربا را در شیشه بریزید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

2. بستنی توت فرنگی

با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم؟

نیم کیلو توت فرنگی فریز شده را به قطعات نیم سانتی متری خرد کنید. نیمی از توت فرنگی ها را در مخلوط کن ریخته و به پوره تبدیل کنید.

در یک قابلمه 2 فنجان خامه ، 1 فنجان شکر و 1 فنجان شیر را بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. همان طور که قابلمه در حال گرم شدن است مواد را هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. وقتی شکر کاملا حل شد مخلوط را در یک کاسه بزرگ بریزید و پوره توت فرنگی را به آن اضافه کنید. روی کاسه را بپوشانید و در یخچال بگذارید تا حسابی خنک شود.

وقتی مواد کاملا خنک شدند توت فرنگی های باقیمانده را که خرد کرده اید به آن اضافه کنید. مواد را در دستگاه بستنی ساز بریزید و طبق روش استفاده ای که در دفترچه راهنمای دستگاه نوشته شده است عمل کنید تا بستنی آماده شود. اگر دوست دارید قطعات توت فرنگی در بستنی سالم بمانند می توانید آن ها را در آخرین مراحل تهیه بستنی به مواد اضافه کنید. بستنی را در ظرف در دار بریزید و حدود 2 ساعت در فریزر قرار دهید تا آماده مصرف شود.

3. نوشیدنی توت فرنگی

با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم؟

4 فنجان آب را با 1 فنجان شکر مخلوط کنید و آن قدر هم بزنید تا شکر حل شود. 6 فنجان توت فرنگی منجمد خرد شده را در غذاساز یا مخلوط کن بریزید و پوره کنید. مخلوط آب و شکر و پوره توت فرنگی را با 1 فنجان آب لیموی تازه مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را در یخچال قرار دهید تا خنک و آماده مصرف شود.

4. سالاد توت فرنگی

با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم؟

این سالاد بهاری در 10 دقیقه آماده می شود! برای تهیه آن باید توت فرنگی ، گوجه ، کمی ریحان و آووکادو را خرد کرده و با هم مخلوط کنید. به مخلوط کمی مغزهای بوداده اضافه کرده و مقداری هم پنیر موزارلای تازه روی سالاد بریزید. سپس کمی سرکه بالزامیک به سالاد اضافه کرده و هم بزنید. سالاد شما آماده است.

5. کوکی توت فرنگی

با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم؟

با این روش می توانید در عرض 15 دقیقه یک ظرف بزرگ کوکی خوش طعم توت فرنگی بپزید. در یک کاسه بزرگ تخم مرغ ، آب ، روغن و وانیل را با هم مخلوط کنید. آرد و بکینگ پودر را به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید.

کوکی توت فرنگی را می توانید تا 3 ماه در فریزر نگهداری کنید.

حالا توت فرنگی های فریزری خرد شده را به مواد اضافه و مخلوط کنید. با کمک یک قاشق خمیر را به صورت گلوله گلوله و با فاصله در سینی فر بگذارید و به مدت 15 دقیقه در فر 350 درجه سانتی گراد قرار دهید.

6. سس توت فرنگی

با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم؟

سس توت فرنگی را می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید و روی پنکیک ، بستنی یا کیک های مختلف بریزید. برای تهیه این سس به نشاسته ذرت ، آب لیموی تازه ، کمی شکر و توت فرنگی تازه نیاز دارید. نشاسته ذرت را در کمی آب حل کنید ، به شکلی که مخلوطی یک دست داشته باشید. مخلوط را همراه با توت فرنگی ، شکر و آب لیموی تازه در یک قابلمه ریخته ، روی حرارت قرار دهید و با کمک یک قاشق چوبی توت فرنگی ها را کمی له کنید. اجازه دهید تمام مواد حدود 5 دقیقه با هم بپزند و غلیظ شوند. قابلمه را از روی شعله برداشته و پس از خنک شدن مواد ، آن را در یک ظرف در دار ریخته و در یخچال قرار دهید.

7. دسر توت فرنگی

با توت فرنگی فریز شده چی درست کنم؟

برای تهیه دسر توت فرنگی باید توت فرنگی های درشت منجمد شده راانتخاب کنید. کمی چیپس شکلات را در یک کاسه ریخته و روی آب در حال جوش قرار دهید تا به مرور آب شوند. هر چند دقیقه یک بار شکلات ها را هم بزنید. توت فرنگی ها را در شکلات آب شده بزنید ، به شکلی که فقط قسمت کاسبرگ و اطراف آن بدون شکلات بماند. توت فرنگی های شکلاتی را روی کاغذ روغنی چیده و در یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن