در ادامه آموزش روش تهیه سس بشامل با آب مجلسی و دستور تهیه سس بشامل با آب و مواد لازم سس بشامل با آب و طرز تهیه سس بشامل با آب با رسپی خانگی و فوت و فن سس بشامل با آب خانگی و راز خوشمزگی سس بشامل با آب و ترفندهای درست کردن سس بشامل با آب و زمان تهیه سس بشامل با آب و نکات مهم در تهیه سس بشامل با آب خانگی و تزیین سس بشامل با آب را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم برای تهیه سس بشامل با آب (گیاهی)

طرز تهیه سس بشامل با آب راحت و فوری

سس بشامل با آبطرز تهیه سس بشامل با آبطرز تهیه سس بشامل با آب

ابتدا کره را داخل تابه بریزید. اگر گیاه خوار هستید می توانید از کره گیاهی یا همان مارگارین نیز استفاده کنید. صبر کنید تا کره ذوب شود و بعد آرد را اضافه کنید و شروع به تفت دادن آرد کنید تا جایی که بوی خامی آرد گرفته شود.

در ادامه باید آب را با یک پیمانه آشپزی یا لیوان دسته دار اندازه گیری کنید. آب را باید به تدریج به مواد اضافه کنید و با همزن دستی شروع به هم زدن مواد کنید به طوری که تمام گلوله های آرد کاملا باز شود.

در ادامه وقتی تبدیل به یک سس غلیظ و یکدست و رقیق شد باید ادویه ها را اضافه کنید و هم بزنید تا سس به غلظت برسد. شما می توانید بسته به غذای که می خواهید درست کنید غلظت سس را کم و زیاد کنید. سس بشامل با آب ما آماده شده است.

سس بشامل با آب

نکات کلیدی در تهیه سس بشامل با آب بدون شیر

  • اگر دوست دارید سس حالت خامه ای داشته باشد می توانید زمانی که سس غلیظ شد کمی خامه صبحانه اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.
  • اگر دوست دارید رنگ سس بشامل با آب روشن بماند می توانید از فلفل سفید استفاده کنید.
  • می توانید از آرد سفید مخصوص شیرینی پزی نیز استفاده کنید.
  • به دلخواه کمی جوز هندی برای خوش طعم شدن سس می توانید استفاده کنید.
  • از شیر گیاهی بجای آب می توانید استفاده کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.