در ادامه آموزش روش تهیه سس بشامل بدون خامه مجلسی و دستور تهیه سس بشامل بدون خامه و مواد لازم سس بشامل بدون خامه و طرز تهیه سس بشامل بدون خامه با رسپی خانگی و فوت و فن سس بشامل بدون خامه خانگی و راز خوشمزگی سس بشامل بدون خامه و ترفندهای درست کردن سس بشامل بدون خامه و زمان تهیه سس بشامل بدون خامه و نکات مهم در تهیه سس بشامل بدون خامه خانگی و تزیین سس بشامل بدون خامه را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم سس بشامل بدون خامه

شیر 1 لیوان
آرد سفید شیرینی پزی 1 قاشق غذاخوری پر
کره 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه سس بشامل بدون خامه

سس بشامل بدون خامهطرز تهیه سس بشامل بدون خامهطرز تهیه سس بشامل بدون خامه

1. برای درست کردن سس سفید ، ابتدا آرد را در یک تابه روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود. مراقب باشید به هیچ عنوان نباید رنگ آرد تغییر کند.

2. سپس کره را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا کره و آرد باهم مخلوط شوند. البته چونکه از کره کمتری استفاده کردیم ، آرد دبه طور کامل در کره باز نمی شود. پس نگران این موضوع نباشید.

3. در ادامه شیر ولرم را کم کم اضافه می کنیم و با همزن دستی هم می زنیم تا شیر و بقیه مواد به خوبی باهم حل شوند و سس یکدستی داشته باشیم. توجه کنید باید حتما از شیر ولرم استفاده کنید. در غیر این صورت آرد گلوله گلوله می شود.

4. همچنین سس را به صورت مرتب روی حرارت ملایم هم می زنیم تا سس به غلظت مناسب برس. به طوریکه اگر یک قاشق چوبی را آغشته به سس بکنید و با انگشت خود را روی قاشق سسی خط بکشید ، اثر انگشتتون محو نشود ، در این صورت سس بشامل شما به غلظت مطلوب رسیده است.

5. بعد از اینکه سس بشامل به غلظت مطلوب رسید ، مقداری نمک و فلفل ترجیحاً سفید اضافه می کنیم. البته در صورت تمایل هم می توانید کمی پودر آویشن هم استفاده کنید. هم اکنون سس بشامل ما آماده استفاده است و شما می توانید آن را برای پخت لازانیا و سایر غذاها استفاده کنید.

سس بشامل بدون خامه

نکات تهیه سس بشامل

اضافه کردن خامه

برای خوشمزه تر شدن سس بشامل و در صورتی که مایل باشید می توانید مقداری خامه هم بعد از اضافه کردن نمک و فلفل به این سس اضافه کنید. برای این کار می توانید برای هر لیوان شیر ، یک قاشق غذاخوری پر خامه اضافه کنید.

همچنین برخی از افراد در انتها مقداری پنیر پیتزا هم اضافه می کنند. شما هم در صورت تمایل می توانید این کار را بکنید.

سس بشامل حرفه ای

اگر می خواهید سس بشامل حرفه ای و خوشمزه درست کنید باید حتما تا می توانید مواد را هم بزنید تا هم با تابه نچسبد و هم اینکه مخلوط آرد و کره گلوله گلوله نشود. پس به هنگام درست کردن سس بشامل هرگز دست از هم زدن نکشید و حرارت هم حتما ملایم باشد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.