در ادامه آموزش روش تهیه سس بشامل بدون شیر و خامه مجلسی و دستور تهیه سس بشامل بدون شیر و خامه و مواد لازم سس بشامل بدون شیر و خامه و طرز تهیه سس بشامل بدون شیر و خامه با رسپی خانگی و فوت و فن سس بشامل بدون شیر و خامه خانگی و راز خوشمزگی سس بشامل بدون شیر و خامه و ترفندهای درست کردن سس بشامل بدون شیر و خامه و زمان تهیه سس بشامل بدون شیر و خامه و نکات مهم در تهیه سس بشامل بدون شیر و خامه خانگی و تزیین سس بشامل بدون شیر و خامه را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم برای تهیه سس بشامل بدون شیر و خامه (گیاهی)

طرز تهیه سس بشامل بدون شیر و خامه راحت و فوری

سس بشامل بدون شیر و خامهطرز تهیه سس بشامل بدون شیر و خامهطرز تهیه سس بشامل بدون شیر و خامه

ابتدا کره را داخل تابه بریزید. اگر گیاه خوار هستید می توانید از کره گیاهی یا همان مارگارین نیز استفاده کنید. صبر کنید تا کره ذوب شود و بعد آرد را اضافه کنید و شروع به تفت دادن آرد کنید تا جایی که بوی خامی آرد گرفته شود.

در ادامه باید آب را با یک پیمانه آشپزی یا لیوان دسته دار اندازه گیری کنید. آب را باید به تدریج به مواد اضافه کنید و با همزن دستی شروع به هم زدن مواد کنید به طوری که تمام گلوله های آرد کاملا باز شود.

در ادامه وقتی تبدیل به یک سس غلیظ و یکدست و رقیق شد باید ادویه ها را اضافه کنید و هم بزنید تا سس به غلظت برسد. شما می توانید بسته به غذای که می خواهید درست کنید غلظت سس را کم و زیاد کنید. سس بشامل بدون شیر و خامه ما آماده شده است.

سس بشامل بدون شیر و خامه

نکات کلیدی در تهیه سس بشامل بدون شیر و خامه بدون شیر

  • اگر دوست دارید سس حالت خامه ای داشته باشد می توانید زمانی که سس غلیظ شد کمی خامه صبحانه اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.
  • اگر دوست دارید رنگ سس بشامل بدون شیر و خامه روشن بماند می توانید از فلفل سفید استفاده کنید.
  • می توانید از آرد سفید مخصوص شیرینی پزی نیز استفاده کنید.
  • به دلخواه کمی جوز هندی برای خوش طعم شدن سس می توانید استفاده کنید.
  • از شیر گیاهی بجای آب می توانید استفاده کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.