در ادامه آموزش روش تهیه سس لازانیا با شیر مجلسی و دستور تهیه سس لازانیا با شیر و مواد لازم سس لازانیا با شیر و طرز تهیه سس لازانیا با شیر با رسپی خانگی و فوت و فن سس لازانیا با شیر خانگی و راز خوشمزگی سس لازانیا با شیر و ترفندهای درست کردن سس لازانیا با شیر و زمان تهیه سس لازانیا با شیر و نکات مهم در تهیه سس لازانیا با شیر خانگی و تزیین سس لازانیا با شیر را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم سس لازانیا با شیر

طرز تهیه سس لازانیا با شیر

سس لازانیا با شیرطرز تهیه سس لازانیا با شیرطرز تهیه سس لازانیا با شیر

سس لازانیا که به آن بشامل هم گفته میشود نوعی سس فرانسوی سفید رنگ است که از آرد ، کره و شیر تهیه میشود. تهیه این سس بسیار راحت است در حدود 10 دقیقه آماده میشود

. تنها نکته در تهیه سس بشامل این است که آن را خوب هم بزنید تا گلوله های آرد در سس حل شوند. البته اگر موفق نشدید و گلوله های زیادی در سس باقی ماندند میتوانید آن را از صافی رد کنید. از سس لازانیا برای تهیه غذاهای دیگر هم استفاده میشود. مثلا میتوان آن را با قارچ مخلوط کرد و در کنار مرغ گریل استفاده کرد.

آرد را با حرارت ملایم تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود ، در قابلمه ای دیگر کره را آب کنید سپس آرد و نمک را اضافه کنید و مدام هم بزنید.

پس از مخلوط شدن آرد و کره و تغییر رنگ آرد باید کم کم شیر را اضافه کنید ، سریع و یکنواخت مخلوط کنید تا سس غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید و اجازه دهید سس خنک شود.

سس لازانیا با شیر

نکته ها طرز تهیه سس بشامل مخصوص لازانیا :

این سس مخصوص استفاده در داخل لازانیا میباشد ، وجود این سس داخل لازانیا از خشک شدن مواد جلوگیری میکند و بدلیل وجود شیر مانع از پاشیده شدن لازانیا پس از پخت میشود.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.