علت سیاه شدن گوشت قرمز بعد از پخت و علت سیاه شدن گوشت گوسفندی بعد از پخت و علت سیاه شدن گوشت گوساله بعد از پخت و علت قرمز شدن گوشت بعد از پخت و علت سیاه شدن گوشت در زودپز و علت سیاه شدن چلو گوشت و علت سیاه شدن گوشت چرخ کرده و علت تغییر رنگ گوشت قرمز به قهوه ای و رنگ گوشت گوسفندی و علت دیرپز بودن گوشت گوسفندی و علائم خراب شدن گوشت در فریزر در نم نمک.

علت سیاه شدن گوشت قرمز بعد از پخت و راه حل آن

بسیاری بر این باورند که وجود خون در گوشت قرمز به معنی نامناسب بودن گوشت است در صورتی که در واقع رنگ قرمزی که در گوشت های تازه مشاهده می کنیم نه از خون حیوانات بلکه از پروتئینی است به نام Myoglobin که اکسیژن را به بدن موجودات می رساند.علت سیاه شدن گوشت قرمز بعد از پخت [راه حل]علت سیاه شدن گوشت قرمز بعد از پخت [راه حل]

این پروتئین در مجاورت هوا به رنگ قرمز روشن در می آید و با پخته شدن ، تیره تر می شود. در نتیجه گوشت پخته شده ای که رنگ روشن خونی دارد فقط در دمای پایین تری پخته شده و مشکلی ندارد.

علت سیاه شدن گوشت قرمز بعد از پخت و راه حل آن

میوگلوبین بدن حیواناتی که عضلات بیشتری دارند ، بیشتر است در نتیجه گوشت حیوانات مسن تر قرمز تر به نظر می رسد. با مشخص شدن این موضوع ، دلیل روشن تر بودن گوشت گوساله در برابر گوشت گاو را می توانیم بهتر درک کنیم

تازه ترین گوشت گاو به رنگ بنفش روشن است

اگر به دنبال یافتن راهی برای تشخیص گوشت گاو و گوساله تازه می گردید باید به شما بگوییم که ساده ترین راه برای این کار ، دقت به رنگ گوشت است. گوشت های تازه دارای رنگی نزدیک به بنفش روشن هستند که تضمین کننده سلامت گوشت مصرفی است.

رنگ قهوه ای حتما به معنی خرابی گوشت نیست

چند روزی که از مرگ حیوان بگذرد ، میوگلوبین اکسیده می شود و در نتیجه گوشت به رنگ واقعی خود که جگری نزدیک به قهوه ای است ، تبدیل می شود. گوشت های قهوه ای رنگ کهنه تر و در نتیجه آماده خراب شدن هستند. این گونه گوشت ها در صورتی که بوی مناسبی داشته باشند ، مشکلی برای مصرف ندارند اما بهتر است آنها را به سرعت بپزید.

علت سیاه شدن گوشت قرمز بعد از پخت و راه حل آن

رنگ گوشت پخته شده ، نحوه پخت را شرح می دهد

رنگ گوشت پخته شده ، ارتباط مستقیمی با نحوه پخت آن دارد. گوشت هایی که در 60 درجه سانتی گراد پخته می شوند ، رنگ قرمز روشن دارند. گوشت هایی که بین 60 تا 70 درجه دما پخته می شوند ، صورتی رنگ می شوند و گوشت هایی که در دما های بالاتر پخته می شوند به رنگ تیره و قهوه ای در خواهند آمد.

از نظر پزشکی پیشنهاد می شود که گوشت قرمز حداقل برای 3 دقیقه و در دمای بالای 65 درجه سانتی گراد پخته شود تا باکتری های آن به طور کامل کشته شوند.

آیا استیک های پرخون ضرر دارد؟

همان طور که در این مقاله متوجه شدید ، مایع همراه گوشت قرمز ، خون نیست ، بلکه ترکیبی از میوگلوبین و آب را تشکیل می دهد که می تواند نشان دهنده تازگی گوشت و البته پخت با دمای پایین باشد. بهتر است گوشت هایی را مصرف کنید که تازه باشد و در دمای مناسب پخته شود. استیک های پر آب می تواند حاوی مقادیری باکتری باشد که در نتیجه پخت نا صحیح در گوشت مصرفی باقی می ماند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.