در ادامه آموزش روش تهیه مربا انجیر و دستور تهیه مربا انجیر و مواد لازم مربا انجیر و طرز تهیه مربا انجیر و فوت و فن پخت مربا انجیر خانگی و ترفندهای درست کردن مربا انجیر و زمان تهیه مربا انجیر و نکات مهم در تهیه مربا انجیر خانگی را در نم نمک بخوانید.

مواد اولیه مربا انجیر :
  • آبلیمو 1 قاشق غذاخوری
  • گلاب 1 قاشق غذاخوری
  • آب 1 لیوان
  • شکر 700 گرم
  • انجیر (سیاه بهتر است) 1 کیلو
  • هل 10عدد
طرز تهیه

ابتدا انجیرها را بشویید و چوب سر آن را کاملا کوتاه کنید.شکر و آب را مخلوط کرده و درون ظرف مناسبی به جوش آورید و بعد انجیرهای شسته شده و هل شسته شده را به آن اضافه کنید. بعد از آنکه مربا چند قل زد شعله را ملایم کنید و اجازه دهید 20تا30دقیقه به آرامی بپزد.گلاب و آبلیمو را به مواد اضافه کنید و 5تا7دقیقه بعد شعله را خاموش کنید.طرز تهیه مربا انجیر با دستور خانگیطرز تهیه مربا انجیر با دستور خانگی

طرز تهیه مربای انجیر

طرز تهیه مربای انجیر

نکات

1)توجه داشته باشد گلاب شما نباید تلخ باشد ، در صورت تمایل به جای یک لیوان آب از نصف لیوان آب و نصف لیوان گلاب استفاده کنید.

2)اگر دوست دارید بعد از سرد شدن مربا آن را میکس کنید یا آنکه آب بیشتری داخل مربا بریزید و اجازه دهید آنقدر بجوشد تا انجیرها کاملا له شود همچنین اگر دوست دارید انجیر کاملا سالم بماند و شیره آن زلال باشد مدت زمان را کمتر کنید و اگر در مدت زمان پخت دانه های انجیر وارد شیره شد میتوانید پس از پخت انجیرها را خارج کنید و شیره را صاف کنید سپس انجیرها را درون شیره صاف شده قرار دهید اما اگر برایتان فرقی ندارد به همان صورت سرو کنید.

3)بهتر است برای تهیه مربا از انجیری استفاده کنید که زیاد بزرگ نباشد ، همچنین انجیر زیاد نرم یا زیاد سفت نباشد.

4) انجیر سبز برای تهیه مربا مناسب تر از انجیر سیاه میباشد ولی مربا با انجیر سیاه زیباتر و لذیذتر است.

5)توجه داشته باشد در زمان پخت حرارت را ملایم کنید تا مربا سرریز نشود.

این مطلب مفید بود؟
(6 رای)
83.4%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.