فریز کردن خورشت و لیست غذاهای فریزری و خورشت فریز شده و فريز كردن غذاهاي پخته و مدت نگهداری خورشت فسنجان در فریزر و نگهداری خورشت کرفس در فریزر و نگهداری برنج پخته در فریزر و فريز كردن مرغ پخته و غذاهایی که میتوان فریز کرد و طریقه فریز کردن خورشت ها و چگونه خورشت را فریز کنیم و نگهداری خورشت در فریزر و مدت نگهداری خورشت در فریزر را در نم نمک بخوانید.

راهنمای فریز کردن انواع خورشت

فریز کردن مواد غذایی یکی از بهترین روش ها برای نگهداری طولانی مدت غذا و جلوگیری از هدر رفتن آن است. بسیاری از ما انواع گوشت و سبزی را برای تهیه راحت تر غذا فریزر می کنیم. برخی از خانم های شاغل که وقت اندکی برای تهیه غذا دارند در روزهای تعطیل انواع خورشت را تهیه کرده و درون فریزر می گذارند تا روزانه وقت کمتری را صرف آشپزی کنند. در این بخش از رازهای خانه داری نم نمک به شما می گوییم چگونه خورشت ها را درون فریزر نگهداری نمایید تا طعم آنها تغییر نکند.آموزش فریز کردن انواع خورشت + نکاتآموزش فریز کردن انواع خورشت + نکات

فریز کردن خورشت ها

طریقه فریز کردن خورشت ها

اگر به مقدار زیادی خورشت درست کرده اید ، برای جلوگیری از هدر رفتن خورشت آن را به طریقه زیر فریز کنید.

1. ابتدا خورشت مورد نظر خود را بپزید. برای تهیه انواع خورشت از بخش آشپزی نم نمک کمک بگیرید.

2. برای منجمد کردن خورشت و خوراکی که آبکی هستند ، ابتدا آنها را درون یخچال قرار داده تا سرد شوند. قرار دادن یکباره حجم زیادی از مواد غذایی یا مواد غذایی داغ در فریزر ، دمای فریزر را پایین می آورد و مدت زمان لازم برای انجماد افزایش می دهد که موجب فاسد شدن غذا خواهد شد.

3. پس از سرد شدن صبر کنید که چربی غذا به صورت سفت شده و روی سطح مواد قرار گیرد. این چربی ها را از روی سطح غذا بردارید و دور بریزید. چربی ها بدلیل قابلیت بالای فساد پذیری از طول عمر غذاهای منجمد شده می کاهند.

نحوه فریز کردن خورشت

4. سپس خورشت را به اندازه نیاز هر وعده خود در ظرف نگهدارنده سر بسته بریزید و درون فریزر بگذارید. ریختن خورشت در ظروف سربسته از تغییر طعم و رنگ آن ها جلوگیری می کند.

5. روی هر ظرف فریز شده برچسب بزنید و روی آن تاریخ بسته بندی و نام مواد غذایی را بنویسید ، تا آنها را به موقع استفاده کنید و از فاسد شدن آن ها جلوگیری شود.

6. خورش ها را تا سه ماه می توان درون فریزر نگهداری نمود اما بهتر است زودتر از این موعد این غذاها را مصرف کنید.

نکات مهم برای نگهداری خورشت در فریزر :

برای فریز کردن غذاها آن ها را به اندازه نیاز هر وعده خود بسته بندی کنید زیرا پس از باز شدن یخ مواد فریز شده فعالیت باکتری های داخل آن شروع می شود و یخ زدن مجدد آن سبب تغییر رنگ ، بد بو شدن و فاسد شدن غذا می شود.

بسته بندی درست مواد غذایی

برای فریز کردن غذاهای داغ صبر کنید تا خنک شوند و بعد آن ها را در فریزر قرار دهید.

از ظروف نگهدارنده دردار پلاستیکی استفاده کنید. ظروف شیشه ای برای این کار مناسب نیستند ، زیرا زمانی که در معرض تغییر دمای ناگهانی قرار بگیرند ، ترک می خورند.

اگر خورش ها را در اندازه های کوچک تر درون فریزر قرار دهید ، سرعت یخ زدایی افزایش یافته ، از هدر رفت و دور ریز ماده غذایی هم جلوگیری می شود.

بعد از آنکه خورشت را از فریزر خارج کردید و یخ آن ذوب شد ، آن را به خوبی داغ کنید و نوش جان بفرمایید و از فریز کردن مجدد آن اجتناب کنید.

خورشت در دمای زیر منفی 18 درجه سانتی گراد یا صفر درجه فارنهایت تا سه ماه سالم می ماند.

تنظیم دمای یخچال

برای فریز کردن غذاها حتما به دما ، بسته بندی و نحوه فریز کردن آن ها دقت کنید.

همه غذاها قابل فریز کردن نیستند و خوردن بعضی از غذاهای فریز شده می تواند مضر و خطرناک باشد.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.