در ادامه آموزش روش تهیه مربای به مجلسی و طرز تهیه مربای به رنده شده و دستور تهیه مربای به و مواد لازم مربای به و طرز تهیه مربای به با رسپی خانگی و فوت و فن مربای به خانگی و راز خوشمزگی مربای به و ترفندهای درست کردن مربای به و زمان تهیه مربای به و نکات مهم در تهیه مربای به خانگی و تزیین مربای به را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم برای مربای به

طرزت تهیه مربای بهطرز تهیه مربای به درشت یا رنده شدهطرز تهیه مربای به درشت یا رنده شده

طرز تهیه مربای به

ابتدا باید به را با پوست خرد کرد که میتوان این کار را سلیقه ای انجام داد. به به خرد شده مقداری آب لیمو اضافه کنید تا رنگ آن سیاه نشود.سپس به های خرد شده را داخل قابلمه لعابی میریزیم و شکر و آب را هم به آن اضافه میکنیم و در قابلمه را میبندیم و روی حرارت متوسط قرار میدهیم تا به جوش بیایند.

بعد از به جوش آمدن یک تکه چوب دارچین را هم به داخل قابلمه اضافه میکنیم و حرارت شعله را کم میکنیم تا به مدت 1 الی 1ساعت و نیم با در بسته و حرارت خیلی کم بپزد.

لیمو عمانی ها را هم به مدت 1 ساعت در آب ولرم خیس کنید تا نرم شود.و وقتی که شهد مربا رقیق شد لیمو عمانی ها را اضافه میکنیم و تا به مدت نیم ساعت دیگر با مربای به پخته شوند.

وقتی شهد مربا غلیظ شد و رنگ دلخواه را بدست آورد آن را از روی حرارت بردارید و منتظر بمانید تا سرد شود .

برای اطمینان از قوام لازم مربا میتوانید یک قطره از شربت را داخل یک لیوان آب سرد بریزید اگر شربت تا ته لیوان رسید و از هم باز نشد یعنی شهد از قوام کافی برخوردار است. مربا های آماده شده را میتوانید در ظرف های مورد نظر بریزید و در آن را محکم ببندید و در یخچال یا جای خنک نگهداری کنید.

نکات تکمیلی در مورد مربای به

  • مربای به جزو مربا و کمپوت میباشد
  • و زمان پخت و انتظار آن در حدود 4 ساعت میباشد .
  • مربای به را می توانید در وعده صبحانه - سرو کنید .

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی