ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه آموزش روش تهیه مربا چاقاله پسته مجلسی و دستور تهیه مربای چغاله پسته و مواد لازم مربای چاقاله پسته و طرز تهیه مربای چاقاله پسته با رسپی خانگی و فوت و فن مربا چغاله پسته خانگی و راز خوشمزگی مربای چاقاله پسته و ترفندهای درست کردن مربای چاقاله پسته و زمان تهیه مربا چاقاله پسته و نکات مهم در تهیه مربای چغاله پسته خانگی و تزیین مربای چاقاله پسته را در نم نمک بخوانید.

طرز تهیه مربای چاقاله پسته (چغاله پسته) :

مربای چاقاله پسته یک مربای خاص و ویژه است و به سادگی می توانید با رعایت چند نکته این مربای خوشمزه را تهیه کنید و لذت ببرید.طرز تهیه مربا چغاله پسته با دستور خانگیطرز تهیه مربا چغاله پسته با دستور خانگی

طرز تهیه مربای چاقاله پسته

مواد لازم مربای چاقاله پسته

  • چاقاله پسته 500 گرم
  • شکر 750 گرم
  • هل 3 عدد
  • آبلیمو 2 قاشق غذاخوری
  • گلاب 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربای چاقاله پسته خانگی

مرحله اول (آماده سازی)

ابتدا چاقاله ها را شسته و درون ظرف مناسبی یک لیتر آب و مقداری نمک می ریزیم و سپس چاقاله ها را اضافه میکنیم و 5 ساعت منتظر می مانیم و سپس بعد از گذشت این زمان چاقاله ها را خارج کرده و درون آب سرد ریخته و چند بار آب آن را عوض می کنیم و سپس ابتدا و انتهای چاقاله را با سوزن سوراخ می کنیم.

مرحله دوم

قابلمه ای را انتخاب کرده و با آب پر کنید و روی شعله با حرارت بالا قرار دهید تا به جوش آید و وقتی جوشید چاقاله ها را اضافه کنید و حرارت را کم کنید و هر چند دقیقه آب آن را عوض کنید تا تلخی چاقاله ها از بین برود و اینکه چاقاله ها به خوبی بپزد و در آخر آبکشی کنید.

مرحله سوم

در این مرحله شکر و آب را درون قابلمه لعابی یا تفلونی بریزید و به خوبی مخلوط کنید و روی شعله با حرارت متوسط قرار دهید و بعد از 15 دقیقه هل و گلاب را اضافه کنید و اجازه دهید شیره مربا به خوبی قوام پیدا کند.

مرحله چهارم

سپس چاقاله ها را اضافه کرده و شعله را کم کنید و اجازه دهید مربا به قوام مناسب برسد و در انتهای پخت مربا آبلیمو تازه را اضافه کرده و بعد از 2 دقیقه شعله را خاموش کنید و اجازه دهید مربا سرد شود.

مرحله پنجم

وقتی مربا به خوبی سرد شد آن را درون ظروف شیشه ای مناسبی ریخته و درب آن را ببندید و در جای خنک نگهداری کنید.

نکات تکمیلی در مورد مربای چاقاله پسته

مربای چاقاله پسته جزو مربا و کمپوت میباشد

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و

و زمان پخت و انتظار آن در حدود 40دقیقه میباشد .

مربای چاقاله پسته را می توانید در وعده صبحانه - سرو کنید .

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن