نکات خیارشور و جلوگیری از کپک زدن خیارشور و خیارشور فوری و طرز تهیه خیارشور در منزل و عکس خیارشور و دستور خیارشور و تهیه خیارشور در دبه پلاستیکی و نسبت نمک و آب در خیارشور و مقدار سرکه خیارشور و طرز تهیه خیارشور خانگی بسیار خوشمزه با طعمی دوست داشتنی برای ساندویچ و دیگر غذاها در نم نمک.

نکات خیارشور و ترفندهای جلوگیری از کپک زدن آن

خیارشور یک خوراکی از نوع شور است. برای تهیه خیار شور ، خیار قلمی را در یک بازه زمانی مشخص در آب شور و سرکه یا محلول های مشابه مانند لاکتیک اسید قرار می دهند.نکات خیارشور و ترفندهای جلوگیری از کپک زدن آننکات خیارشور و ترفندهای جلوگیری از کپک زدن آن

خیار شور خانگی

برای تهیه خیارشور یکی از مراحل مهم آن که مانع کپک زدن خیارشور میشود ، ضدعفونی کردن همه مواد لازم آن است که باید با دقت ، سبزی ، خیار و سیر را قبل از ریختن در شیشه کاملا ضد عفونی و خشک کنید.


اضافه کردن یک عدد لیموترش برش زده داخل شیشه های خیارشور باعث میشود خیارشور شما دیگر کپک نزند.


زمانی که میخواهید آب و نمک را داخل شیشه های خیارشور بریزید باید آن را با انگشت تست کنید و اگر احساس گرما کردید آن را استفاده کنید.


در تهیه خیارشور از سنگ نمک بجای نمک معمولی در آب جوشیده استفاده کنید.


میزان استفاده از نمک بستگی به ذائقه خودتان دارد ولی مناسب ترین میزان استفاده از نمک برای هر 15 لیوان آب 1 لیوان نمک است و یا در مقدار کمتر باید به اضای هر لیتر آب جوشیده دو قاشق نمک اضافه کرد.


اگر میزان نمک داخل خیار شور کم باشد سبب نرمی و لیز شدن خیار شور میشود.


روی خیار ها را حتما با آب نمک کاملا بپوشانید تا مانع کپک زدگی خیار شور شود.


در شیشه های خیارشور ، از یک تکه کوچک زاج سفید استفاده کنید تا خیارشور تردتر شود.


استفاده از سرکه داخل خیارشور ، باعث کپک زدن آن می شود ، به همین دلیل توصیه میشود از سرکه داخل خیار شور استفاده نکنید.


خیارهای ضد عفونی شده و تمیز خیارشور را با یک میله نازک و یا خلال دندان سوراخ کنید تا با این کار مانع از پوک شدن خیارها شوید.


برای جلوگیری از نفوذ میکروب و هوا ، به اندازه دهانه ظرف خیارشورتان یک تکه نان بگذارید و بعد در ظرف را محکم ببندید.


برای اینکه مانع نفوذ هوا به داخل ظرف خیارشور شوید دور ظرف را باگچ بگیرید.


یکی از راههایی که میتوانید خیار شور را به مدت طولانی تری نگه دارید و مانع کپک زدن خیار شور شوید ، استفاده از شیشه های نوشابه ی خانواده است که در آن محکم بسته می شود و تقریبا به مدت دو سال قابل نگهداری است.فقط باید از خیارهای ریز برای خیارشور استفاده کنید تا به راحتی داخل شیشه قرار بگیرند و در آوردن آنها آسان باشد.


سبزی مناسب برای درست کردن خیارشور ، ترخون- مرزه- نعنا و شوید است که بعد از ریختن خیارها باید سبزی ها را داخل ظرف خیار شور بریزید.


انتخاب خیار های ریزتر باعث خوشمزگی و تردی بیشتر خیارشور شما میشود.


برای ترد شدن خیارشور ، خیار ها را از قبل به مدت 3 الی4 ساعت داخل آب سرد قرار دهید و در یخچال بگذارید تا خیارها خیس بخورند. بعد آنها را خشک و استفاده کنید.


سیر و بقیه مواد لازم برای خیارشور را خوب چک کنید که پوسیدگی و خرابی نداشته باشند.

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی