کف مرغ در حال پخت و علت کف کردن مرغ در حال پخت و جوشاندن مرغ قبل از پختن و از بین بردن کف روی خورش و خون مرغ در هنگام پخت و علت کف روی حبوبات در حال پخت و طرز پخت گوشت گوساله در قابلمه و علت کف روی قیمه و نحوه جوشاندن مرغ در نم نمک.

کف مرغ در حال پخت را دور بریزیم یا نریزیم؟

بهتر است مایعی که در روند پخت گوشت مرغ از آن خارج می شود ، مستقیم داخل غذا استفاده شود. معمولا بیشترین میزان پروتئین های محلول در آب و ویتامین های محلول در آن ، بخصوص ویتامین های گروه B ، هنگام پختن از بافت گوشت مرغ خارج و به آب در حال جوش وارد می شوند بنابراین نباید آب و کف اولیه گوشت مرغ را دور بریزید چون عملا بخش زیادی از ریزمغذی های گوشت مرغ با این کار از بین می رود. البته باید توجه داشته باشید معمولا زمانی که گوشت مرغ در حال پختن است ، ابتدا آب آن کمی کدر و پر از کف است.کف مرغ در حال پخت را دور بریزیم؟کف مرغ در حال پخت را دور بریزیم؟

کف مرغ در حال پخت

از نظر بهداشت موادغذایی ، زمانی گوشت مرغ و آب آن کاملا ایمن و قابل خوردن می شوند که آب یا عصاره حاصل از جوشیدن گوشت مرغ به رنگ شفاف درآید. این عصاره ، دارای ارزش تغذیه ای است و دور ریختن آن توصیه نمی شود.

خیلی از افراد هم کف روی گوشت یا مرغ را دور می ریزند اما این کف شامل پروتئین هایی است که در مراحل اولیه از گوشت خارج می شود و یکی از ویژگی های پروتئین ها این است که امکان فومینگ یا کف کردن دارند. به همین دلیل دور ریختن کف حاصل از جوشیدن انواع گوشت در آب توصیه نمی شود.

کف مرغ در حال پخت

اگر خانم خانه کمی صبوری کند ، این کف سرشار از پروتئین بمرور در آب حل خواهد شد و عصاره گوشت را شفاف و مغذی خواهد کرد.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.