کف گوشت قرمز در حال پخت و کف روی گوشت گوسفند در حال پخت و کف روی گوشت گوساله در حال پخت و کف روی آبگوشت و علت کف کردن گوشت قرمز در حال پخت و جوشاندن گوشت قرمز قبل از پختن و از بین بردن کف روی خورش و خون گوشت قرمز در هنگام پخت و علت کف روی حبوبات در حال پخت و طرز پخت گوشت گوساله در قابلمه و علت کف روی قیمه و نحوه جوشاندن گوشت قرمز در نم نمک.

کف گوشت در حال پخت را دور بریزیم یا نریزیم؟

بهتر است مایعی که در روند پخت گوشت قرمز از آن خارج می شود ، مستقیم داخل غذا استفاده شود. معمولا بیشترین میزان پروتئین های محلول در آب و ویتامین های محلول در آن ، بخصوص ویتامین های گروه B ، هنگام پختن از بافت گوشت قرمز خارج و به آب در حال جوش وارد می شوند بنابراین نباید آب و کف اولیه گوشت قرمز را دور بریزید چون عملا بخش زیادی از ریزمغذی های گوشت قرمز با این کار از بین می رود. البته باید توجه داشته باشید معمولا زمانی که گوشت قرمز در حال پختن است ، ابتدا آب آن کمی کدر و پر از کف است.کف روی گوشت در حال پخت را دور بریزیم؟کف روی گوشت در حال پخت را دور بریزیم؟

کف روی گوشت در حال پخت

از نظر بهداشت موادغذایی ، زمانی گوشت قرمز و آب آن کاملا ایمن و قابل خوردن می شوند که آب یا عصاره حاصل از جوشیدن گوشت قرمز به رنگ شفاف درآید. این عصاره ، دارای ارزش تغذیه ای است و دور ریختن آن توصیه نمی شود.

خیلی از افراد هم کف روی گوشت یا مرغ را دور می ریزند اما این کف شامل پروتئین هایی است که در مراحل اولیه از گوشت خارج می شود و یکی از ویژگی های پروتئین ها این است که امکان فومینگ یا کف کردن دارند. به همین دلیل دور ریختن کف حاصل از جوشیدن انواع گوشت در آب توصیه نمی شود.

کف روی گوشت در حال پخت

اگر خانم خانه کمی صبوری کند ، این کف سرشار از پروتئین بمرور در آب حل خواهد شد و عصاره گوشت را شفاف و مغذی خواهد کرد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.