در ادامه آخرین اخبار حقوق و دستمزد و میزان افزایش حقوق و دستمزد و حقوق کارمندان و حقوق و دستمزد بازنشستگان کشوری و تامین اجتماهی و حقوق و دستمزد کارمندان و کارکنان دولت و اخبار جدید درباره حقوق و دستمزد را در نم نمک بخوانید.

میزان افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 اعلام شد

میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال 99

باز هم مانند سنوات گذشته در جلسه تعیین دستمزد، دولت به عنوان کارفرمای بزرگ طرف کارفرما را گرفت و دستمزد کارگران در حداقلی فقط 21درصد و در سایر سطوح 15درصد به اضافه ماهیانه 91 هزار تومان افزایش یافت.میزان افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 اعلام شدمیزان افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 اعلام شد

درحالی حداقل حقوق کارگران برای سال جاری یک میلیون و 835 هزار تومان شد که در بهمن ماه هزینه سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان تعیین شد که این رقم مورد تأیید نمایندگان کارفرمایان و دولت نیز بود. 

با افزایش 21 درصدی حداقل حقوق کارگران حداقل حقوق فروردین ماه یک کارگر (با یک فرزند و بدون سابقه در کارگاه): 506.801.‏‬ 25 ریال

حداقل حقوق فروردین ماه یک کارگر (با دو فرزند و بدون سابقه در کارگاه): 933. ‏636.‏27‬ ریال می باشد. 

طبق اظهارات محمد شریعتمداری، وزیر کار افزایش 21 درصدی دستمزد 55.6 درصد هزینه های خانوار کارگری را پوشش می دهد. 


حقوق بازنشستگان چقدر زیاد شد؟

حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح در سال 1399، 15 درصد نسبت به سال 1398 افزایش می‌یابد، پس از افزایش مذکور، حکم حقوق بازنشستگان متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از 28 میلیون ریال کمتر نخواهد بود.

همچنین، حداقل حقوق بازنشستگان به میزان 18 میلیون و 152 هزار و 750 ریال و حداکثر حقوق آنان نیز 7 برابر حداقل حقوق بازنشستگی تعیین شد.

گفتنی است، سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از محل منابع داخلی خود، با تصویب هیئت امنا یا مجمع عمومی، حداکثر درسقف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1399 براساس مفاد این تصویب نامه اقدام نمایند.


حقوق کامندان و کارکنان دولت چقدر زیاد شد؟

هیئت وزیران ، حقوق شاغلین دستگاه های اجرایی در سال 1399، 15 درصد نسبت به سال 1398 افزایش یافته به طوری که پس از افزایش مذکور ، حکم حقوقی آنان از 28 میلیون ریال کمتر نخواهد بود.

هم چنین ، حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری به استثنای مشمولین قانون نظام هماهنگی پرداخت کارکنان دولت در سال 1399 به میزان 17 میلیون و 974 هزار و 500 ریال و حداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارکنان به میزان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می شود.

افزون بر این ، حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال 1399 به میزان 9 میلیون و 717 هزار و 500 ریال تعیین می شود که با احتساب فوق العاده های موضوع ماده (6) قانون یادشده این میزان نباید کمتر از 17 میلیون و 974 و 500 ریال شود و مابه التفاوت آن تا این مبلغ به سقف محاسبه شده ، اضافه خواهد شد.

گفتنی است ، پس از اعمال افزایشات مذکور ، مبلغ مابه التفاوت ریالی مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهانه (برای کارکنان قرارداد کارمعین و کار مشخص و طرحی) به نسبت مدت کارکرد از مبلغ 28 میلیون ریال با عنوان " تفاوت تطبیق موضوع جز (1) بند (الف) تبصره (12) " در احکام درج می گردد.

برهمین اساس ، افزایش حقوق کارکنان موسسات انتفاعی وابسته به دولت ، نهادها و موسسات عمومی غیردولتی و شرکت های دولتی دارای مقررات خاص از جمله شرکت ها و دستگاه هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران ، سازمان انرژی اتمی ایران ، سازمان های موضوع ماده 5 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، در سال 1399 به میزان 15 درصد تعیین می شود.

** اصلاح مرجع تصویب آیین نامه چگونگی کار هیئت عالی نظارت

هیئت وزیران به منظور رفع ایراد هیئت عمومی دیوان عدالت اداری ، آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری ، موضوع تعیین مرجع تصویب آیین نامه مربوط به چگونگی کار هیئت عالی نظارت را اصلاح کرد.

مطابق این اصلاحیه ، دستورالعمل چگونگی کار هیئت عالی نظارت و سایر دستورالعمل های لازم برای اجرای قانون و آیین نامه اجرایی آن ، از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ، تهیه و ابلاغ خواهد شد.

گفتنی است ، مطابق قانون رسیدگی به تخلفات اداری ، آیین نامه اجرایی مربوط به چگونگی کار هیئت عالی نظارت باید از سوی سازمان اداری و استخدامی تهیه و به تصویب هیئت وزیران برسد ، حال آن که بر اساس آیین نامه اجرایی قانون فوق ، تصویب آیین نامه مورد اشاره به همان هیئت (متشکل از دبیر کل سازمان امور اداری و استخدامی کشور (سابق) ، نماینده رییس قوه قضائیه و سه نفر از بین نمایندگان وزرا و یا بالاترین مقام سازمان های مستقل دولتی) محول شده ، که این تناقض مورد ایراد دیوان عدالت اداری قرار گرفته است.

** اصلاح آیین نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

هیئت وزیران آیین نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، موضوع وظایف و اختیارات هیئت های امنای منتخب مسئول نگهداری و اداره اماکن و محوطه های تاریخی و موزه ها را اصلاح کرد.

بر این اساس عنوان "وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی" در این آیین نامه ، جایگزین عنوان "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" می شود.

همچنین ، هیئت امنای منتخب مورد اشاره از ترکیب اشخاص حقیقی و حقوقی و به منظور اداره و نگهداری موزه ملی و مجموعه های ملی و استانی ، منصوب و معین می شوند. نحـوه تشـکیل ، وظایف و اختیارات ، چگونگی فعالیت و شیوه حمایت و نظارت و طریقه دریافت کمک و ارزیابی فعالیت های این هیئت ها مطابق این آیین نامه تعیین می شود.

** اصلاح اساسنامه کمیسیون ملی یونسکو

با تصویب دولت ، به منظور جلوگیری از بروز مشکلات بودجه ای و تخصیص اعتبارات مربوط ، ماده (11) اساسنامه کمیسیون ملی یونسکو در ایران ، واژه" تابعه" به واژه" وابسته" اصلاح شد.

** ساز و کار نحوه اجرای واگذاری سهام شرکتهای دولتی در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس

با تصویب هیئت وزیران ، سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی 20 میلیون ریال تعیین و در صورت فزونی تقاضا بر عرضه ، از روش تسهیم به نسبت برای تخصیص استفاده خواهد شد.

هم چنین ، هر شخص حقیقی می تواند فقط یک بار از تخفیف اعلام شده توسط هیئت وزیران استفاده نماید که این تخفیف صرفاً برای اشخاص حقیقی ایرانی مقیم داخل کشور قابل اعمال است.

گفتنی است ، واحد درصد از تخفیف اعلام شده توسط هیئت وزیران به بازار گردانی واحدهای صندوق های سرمایه گذاری فوق الذکر در همان صندوق تخصیص خواهد یافت و درصورت عدم فروش کامل سهام قابل واگذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری ، سهام باقیمانده موضوع واگذاری با استفاده از روش ثبت سفارش عرضه خواهد شد.

** تصویب اساسنامه و امیدنامه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله با مدیریت غیر فعال

هیئت وزیران ، اساسنامه و امیدنامه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله با مدیریت غیر فعال ، موضوع یکی از تبصره های قانون بودجه سال 1399 کل کشور را به تصویب رساند.

گفتنی است ، طبق جزء (2) بند (الف) تبصره (2) قانون بودجه سال 1399 کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است تمام یا بخشی از سهام و دارایی های دولتی دستگاه های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه و باقی مانده سهام متعلق به دولت و شرکت های دولتی در بنگاه های مشمول واگذاری را واگذار نماید و منابع حاصله را واریز کند. علاوه بر روش های فوق ، واگذاری سهام در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF ) مشروط به اینکه تشکیل این صندوق ها با مدیریت دولتی برای بلندمدت نباشد و یا عرضه سهام به روش ثبت سفارش با لحاظ شرایطی مجاز است.

بر همین اساس ، شورای عالی بورس مکلف است ساز وکار نحوه اجرای این جزء و اساسنامه صندوق های مذکور را برای تصویب در هیئت وزیران تدوین کند که این اساسنامه در جلسه امروز دولت به تصویب رسید.

  • تاریخ: پنج شنبه, 21 فروردين 1399
  • برگرفته از: تسنیم
این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
93.4%
میزان افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 اعلام شد
4.8
out of
5
(
4
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,450