یک عضو کمیسیون تلفیق 1400 گفت : یارانه ها در سال آینده تا 180 هزار تومان می رسد و یارانه افراد تحت پوشش کمیته امداد حدود 265 هزار تومان خواهد بود.

جزئیات افزایش دوبرابری یارانه ها در سال 1400

مجتبی یوسفی درباره افزایش 2برابری یارانه های نقدی در سال 1400 گفت : نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در گذشته وعده داده بودند از محل اصلاح قیمت ارز و برخی از حامل های انرژی که به صورت دولتی به صنایعی مانند فولاد و پتروشمی داده می شود ، یارانه ها را افزایش دهیم و ما امروز در کمیسیون تلفیق 1400 به وعده ای که داده بودیم عمل کردیم.جزئیات افزایش دوبرابری یارانه ها در سال 1400جزئیات افزایش دوبرابری یارانه ها در سال 1400

این عضو کمیسیون تلفیق 1400 ادامه داد : 8 میلیارد دلار به صورت ارز ترجیحی یا همان ارز 4 هزار و 200 تومانی برای کالاهای اساسی داده شده بود ، که 5 میلیارد برای کالاها و حدود 2میلیارد و 500 میلیون دلار نیز برای دارو در نظر گرفته شد تا مردم پروتئین و داروی ارزان داشته باشند اما عملاً این اتفاق نیفتاد.

وی افزود : متاسفانه به دلیل سیاست های غلط و گره زدن موضوعات به سیاست خارجی و برجام از تامین معاش مردم غافل شدیم که باید آن را جبران کنیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت : طی 3 سال گذشته یک طبقه ویژه با امضاء طلایی و خاص به وجود آمده که 51 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی دریافت کرده اند که حدود 31 میلیارد دلار به کالاهای اساسی اختصاص پیدا کرده است و به همین سبب است که مردم برای خرید مرغ گوشت و پروتئین صف می کشند.

وی تاکید کرد : امروز خرید محصولات خوراکی برای مردم سخت شده و جالب آن جا است که اگر قیمت آن ها را با ارز آزاد هم حساب کنیم تا این حد گران نمی شود که این امر نشان از آن دارد که طبقه ویژه خواری در حدود این 3 سال موجودی کشور را برای استفاده شخصی خودشان خرج می کنند نه در اختیار تولید قرار می دهند و نه به فکر توسعه هستند بنابراین تصمیم گرفتیم اصلاح قیمت انجام دهیم.

این عضو کمیسیون تلفیق 1400 با بیان اینکه خط قرمز مجلس یازدهم گرانی و تورم است گفت : در سال آینده افزایش حداقل 2 برابری برای یارانه ها و افزایش حداکثری برای مستمری بگیران کمیته امداد در نظر گرفته ایم ، یعنی هر فردی که تحت پوشش کمیته امداد است حدود 260 هزار تومان دریافت می کند که این کار برای حمایت از قشر آسیب پذیر صورت گرفته است.

وی ادامه داد : بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق 1400 یارانه ها 2برابر شده است؛ یعنی 10 میلیون نفری که تحت پوشش کمیته امداد هستند حدود 265 هزار تومان ، 25 میلیون نفر حدود 180 هزار تومان ، 20 میلیون نفر حدود 131 هزار تومان و 20 میلیون آخر هم حدود 70 هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد.

یوسفی در پایان گفت : از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق افزایش حقوق سربازان بود که مصوب کردیم حقوق سربازان مجرد حدود یک میلیون و 800 هزار تومان و سربازان متاهل 2 میلیون تومان دریافتی داشته باشند تا از این قشر شریف نیز حمایتی به عمل آورده باشیم.

  • تاریخ: دوشنبه, 06 بهمن 1399
  • برگرفته از: ایلنا

این مطلب مفید بود؟
(19 رای)
77.8%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 12,443