رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: پرداخت یارانه موالید جدید مشروط به شناسایی وزارت رفاه شده است.

جزئیات حذف یارانه متولدین 99 اعلام شد

حامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات حذف یارانه موالید در سال 99، اظهار کرد:هیئت وزیران آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (14) قانون بودجه ، موضوع منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها را تصویب کرد.جزئیات حذف یارانه متولدین 99 اعلام شدجزئیات حذف یارانه متولدین 99 اعلام شد

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه پرداخت یارانه موالید جدید مشروط به شناسایی وزارت رفاه شده است ، افزود:در صورت موجود بودن منابع ، کار پرداخت یارانه توسط سازمان هدفمندی یارانه ها صورت می گیرد.

شمس گفت:در بحث یارانه ها همواره تقسیم کار به این صورت بوده که شناسایی مشمولان بر عهده وزارت رفاه باشد و پرداخت توسط سازمان هدفمندی یارانه ها انجام شود ، در این موضوع نیز ظرف یک ماه آینده که قانون ما را مکلف کرده موارد شناسایی شده را به سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام می کنیم و در صورت وجود منابع سازمان هدفمندی پرداخت یارانه ها را انجام می دهد.

وی افزود:برخی تصویب این قانون را مخالف سیاست های کلان جمعیتی می دانند ، اما باید به همه هموطنان گفت که هیچ نگرانی در این موضوع وجود ندارد. درست است که دولت به دلیل تحریم های ظالمانه و شرایط کرونایی با محدودیت های مالی جدی روبه رو است ، اما وزارت رفاه ظرف یک ماه آینده شناسایی موالید جدید را انجام خواهد داد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد:در قانون ذکر شده یارانه موالید و اشاره ای نکرده که دهک چندم جامعه باید شناسایی شود و یک ماه بعد از ابلاغ قانون شناسایی ها صورت می گیرد ، یعنی 11 خرداد ماه این قانون به وزارت رفاه ابلاغ شد و ما از این تاریخ به بعد موالید را شناسایی و بررسی می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که فرزند چندم خانواده ها مورد شناسایی قرار می گیرد؟ گفت:در قانون فقط ذکر شده موالید و اشاره ای به این موضوع نشده که فرزند چندم باید مورد شناسایی و بررسی قرار گیرد.

شمس افزود:بعد از آن که بررسی ها صورت گرفت و افراد شناسایی شدند ، اشخاص معترض می توانند در سامانه yaraneh10.mcls.gov.ir اعتراض خود را وارد کنند ، البته باز هم در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

حذف یارانه نقدی

حذف یارانه نقدی

  • تاریخ: پنج شنبه, 29 خرداد 1399
  • برگرفته از: باشگاه خبرنگاران

این مطلب مفید بود؟
(6 رای)
76.6%

نظرات کاربران بروز رسانی

011
حذف یارانه هر شخص، چه ثروتمند و فقیر ، چه کم درآمد و چه پر درآمد، بدون اجازه‌ی آن شخص دزدی در روز روشن است. دزدی در روز روشن است.
و باعث تاسف که با وجود این همه اختلاس و این همه خرجهای میلیاردی که برای گوشه و کنار میشود . نگران دادن چندر غاز یارانه به مردم میشوند.
اُف بر این همه بی وجدانی
1398-07-26 16:34
پاسخ دادن
02
واقعا گل گفتی! خدا حفظتون کنه
1398-10-26 17:15
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی