حقوق سربازان و جدول حقوق سربازان و حقوق سربازان لیسانس و حقوق سربازان دیپلم و حقوق سربازان کی واریز میشود و عیدی سربازان و حقوق پایور در سال و افزایش حقوق سربازان و میزان حقوق سربازان و طرح جدید حقوق سربازان و جزئیات بخشنامه حقوق سربازان و میزان دریافتی سربازان و حقوق نظام وظیفه در نم نمک.

طبق آخرین اخبار ، حقوق سربازان در سال 1402 افزایش قابل توجهی پیدا کرده و این میزان به طور میانگین سه برابر پایه حقوق سربازان در سال 1401 خواهد بود.جدول حقوق سربازان 1402 [متاهل ، مجرد ، دیپلم و لیسانس]جدول حقوق سربازان 1402 [متاهل ، مجرد ، دیپلم و لیسانس]

به این صورت که حقوق سربازان مجردی که در مناطق غیر عملیاتی خدمت می کنند ، معادل 60 درصد یک نیروی پایور بوده ، سربازان مجردی که در مناطق عملیاتی خدمت می کنند ، حقوقی معادل 75 درصد حقوق یک نیروی پایور دریافت خواهند کرد و در آخر دسته سربازان متاهل ، معادل 90 درصد دریافتی یک نیروی پایور دریافتی حقوق خواهند داشت.

پایه حقوق سربازی در سال 1402

نایب رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 از مصوبه این کمیسیون برای افزایش حقوق سربازان در سال آینده خبر داد که بر این اساس در بودجه سال 1402، حداقل حقوق سربازان مجرد چهار میلیون و 800 هزار تومان خواهد بود ، که این میزان بر اساس درجه و عملیاتی بودن منطقه خدمت این افراد می تواند افزایش یابد. و همچنین هیچ سربازی کم تر از 4 میلیون و 800 هزار تومان دریافت نخواهد کرد ،

افزایش حقوق سربازان متاهل در سال 1402

طی چند سال اخیر یکی از مهمترین دغدغه های سربازان متاهل برای اعزام به خدمت ، پایین بودن حقوق آنها و عدم کفاف این میزان برای مدت دوره خدمت سربازی عنوان شده بود.

در سال گذشته میانگین حقوق سربازان متاهل فقط 5 میلیون تومان بود؛ بر اساس بیانات نایب ریس کمسیون تلفیق بودجه این مبلغ در سال 1402 با افزایش قابل توجهی همراه خواهد بود و مشمولین متاهل 7 میلیون 200 هزار تومان در ماه دریافت خواهند کرد.

لغو خرید سربازی ، افزایش حقوق سربازان را منتفی می کند؟

یکی از سوالاتی که مشمولان سربازی در این باره می پرسند ، تاثیر حذف قانون خرید خدمت سربازی بر حقوق سربازان در سال آینده است؛ چرا که شنیده می شود یکی از منابع تامین حقوق سربازان در سال جدید ، درآمد حاصل از فروش سربازی در نظر گرفته شده بود.

در پاسخ به این پرسش باید اشاره کنیم ، طبق گفته مسئولین امر ، افزایش حقوق سربازان در سال آینده منتفی نشده و در صورت تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان ، در سال 1402 اجرایی خواهد شد؛ چراکه حقوق سربازان از محل تبصره 7 بودجه تأمین شده و ربطی به موضوع خرید سربازی ندارد.

حقوق سربازان لیسانس در سال 1402

طبق آخرین اخبار و بر اساس گفته های نایب ریس کمسیون بودجه ، هیچ سربازی کمنر از 4 میلیون 800 هزار تومان دریافت نخواهد کرد و این میزان دریافتی با در نظر گرفتن وضعیت تاهل ، محل خدمت و میزان تحصیلات نیز قابل افزایش حواهد بود.

لازم به ذکر است امسال هم مانند سال های قبل ، برای حقوق و مزایای سربازان که شامل هزینه سفر ، فوق العاده ، حق مأموریت ، بدی آب و هوا و… است ، ردیف اختصاصی در نظر گرفته نشده و فقط یک مبلغ به عنوان بودجه ستاد کل نیروهای مسلح و حقوق کارکنان در نظر گرفته شده است.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن