رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران گفت : حق اولاد به تمام کارگرانی که فرزند دارند پرداخت نمی شود و دارای شرایط و ضوابط خاصی است.

شرایط پرداخت حق اولاد به کارگران متاهل

ناصر چمنی در خصوص شرایط پرداخت حق اولاد به کارگران اظهار کرد : حق اولاد برای خانوارهای با یک فرزند 10 درصد حداقل دستمزد کارگران است و به صورت ماهانه پرداخت می شود.شرایط پرداخت حق اولاد به کارگران متاهلشرایط پرداخت حق اولاد به کارگران متاهل

وی افزود : این حق هر سال با افزایش حداقل دستمزد بیشتر می شود همچنین میزان حق اولاد معادل 3 برابر حداقل مزد روزانه کارگر ساده برای هر فرزند در هر ماه است.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران بیان کرد : حق اولاد برای کارگران که دو فرزند دارند ، برابر با 20 درصد حداقل دستمزد کارگران است که این حق در سال جاری برابر با 367 هزار تومان است.

چمنی ادامه داد : البته حق اولاد برای تمام کارگرانی که فرزند دارند واریز نمی شود ، و کارگر باید حداقل 720 روز (دوسال) سابقه پرداخت حق بیمه به تامین اجتماعی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد : حق اولاد طبق قانون تا سن 18 سال پرداخت می شود و درصورتی که فرزند از 18 سال به بعد قصد ادامه تحصیل داشته باشد ، سرپرست خانوار با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل فرزند خود می تواند حق اولاد را تا مادامی که تحصیل وی ادامه داشته باشد ، دریافت کند.

رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران خاطر نشان کرد : در صورتی که فرزند در حال تحصیل ، اقدام به ازدواج کند و پس از ازدواج نیز به تحصیل خود ادامه دهد ، حق اولاد قطع نخواهد شد و به کارگر پرداخت می شود.

به گفته وی؛ در قانون کار محدودیت زمانی برای تحصیل اولاد مشخص نشده است و تا زمانی که گواهی اشتغال به تحصیل فرزند اعتبار داشته باشد ، حق اولاد پرداخت می شود.

چمنی افزود : در اجرای مواد 86 و 87 قانون تامین اجتماعی ، زن و شوهری که در یک کارگاه و یا در کارگاه های جداگانه اشتغال بکار داشته باشند در صورت داشتن شرایط مذکور (پرداخت 2 سال حق بیمه) حق اولاد به هر دو والدین پرداخت می شود.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران تصریح کرد : پرداخت حق اولاد به جنسیت فرزند بستگی ندارد و برای تمام فرزندها یکسان است.

  • تاریخ: پنج شنبه, 18 ارديبهشت 1399
  • برگرفته از: میزان

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی